KÖZELBEN

IMG 8492

Ha a szombati falunapra gondolok, az első dolog ami eszembe jut: KÖSZÖNÖM! Úgy érzem, hogy az idei évben is sikerült egy olyan rendezvényt szervezni, ahol minden korosztály megmutathatta magát, és minden korosztály találhatott az igényeinek megfelelő szórakozási lehetőséget.

 

Reggel 7 órára a horgászatot kedvelők gyűltek össze a Kéthelyi Bányatónál. 4 kategóriában mérhették össze tudásukat, vagy éppen jó szerencséjüket. Volt, aki összesen közel 20 kg kapást tudhatott magáénak néhány óra leforgása alatt, és volt akinek csak 1-1 kapás jutott. Ezúton köszönjük az Aranyhal Horgászboltnak, egyben Móricz Lászlónak és családjának, hogy a horgászverseny megszervezését, lebonyolítását idén is magukra vállalták, valamint a Bányató Kft-nek, akik a helyet biztosították!

 

13 órától vette kezdetét a művelődési ház mögötti téren a falunap a Marcato ütőegyüttessel. A rendezvény fellépői egytől egyig nagy sikert arattak, akiket Hegedűs Anna konferált fel. Az időjárás idén is kegyes volt hozzánk. Felléptek az óvodások, általános iskolások, zeneiskolások, a Kéthelyi Asszonykórus, Kéthelyi Értelmi Fogyatékos Otthon lakói és bemutatták kultúrájukat a horvát testvértelepülésről, Nova Racáról érkezett vendégek is. Őket a Lengyeltóti Brass Band követett. Ezúton is köszönjük a finom falunapi ebédet a Vöröskereszt Kéthelyi Alapszervezetének, a Kéthelyi Általános Iskola konyhai dolgozóinak, a Nyitott Klub, a Kéthelyi Asszonykórus tagjainak, valamint a Kéthelyi Napköziotthonos Óvoda és az Általános iskola szülői munkaközösségének. Köszönjük a helyi vadásztársaságok valamint dr. Steinmecz Ádám és Szűcs Ernő felajánlásait, valamint Schmidt László és Mika Szabolcs előkészítésben nyújtott segítségét!

 

A színpadon zajló előadásokon kívül a gyermekek szórakozásához népi játékokat, fa körhintát, és szalmajátszóteret biztosítottunk. Ez utóbbiért köszönetet mondunk a Kéthelyi Gazdakörnek és a Hubertus Agráripari Zrt.-nek.

 

Az agyagozást, valamint az aratókoszorú készítését is kipróbálhatták az érdeklődők Pál Lászlónak és Sabján Veronikának köszönhetően.

 

Késő délután az óvodás gyermekeknek játékos vetélkedővel készültek a Kéthelyi Napköziotthonos Óvoda dolgozói. Ezúton köszönjük nekik is, hogy rendezvényeinken maximális odaadással képviseltetik magukat.

 

A művelődési ház tánctermében a Kéthelyi Általános Iskola és a Kéthelyi Napköziotthonos Óvoda képzőművészeti kiállítását tekinthették meg látogatóink, valamint a Hímző Szakkör Tagjainak munkái is helyt kaptak. Szecsődi Árpádné Iboly néni pedig örömmel fogadta a hímezni vágyókat egy kis próbára.

 

A falunap keretein belül megköszöntöttük a 2016-ban született ifjú polgárokat és szüleiket, sor került a horgászverseny díjátadójára is, valamint településünk civil szervezetei átvehették az egész éves munkájukért, a falunapon nyújtott segítségükért járó oklevelet.

 

Az idei évben hagyományteremtő szándékkal megköszöntöttük településünk idős házaspárjai közül azokat, akik legalább 50 éve kötöttek házasságot. Hosszas és nehéz gyűjtőmunka volt felkutatni, vajon kiket köszönthetünk, hiszen nagyon kevesen voltak azok, akik Kéthelyen kötöttek házasságot. Végül 36-ra nőtt ezen házaspárok száma. Ezúton szeretnék köszönetet mondani Ördög Istvánnak, Magyar Krisztinának, Mika Jutka néninek, Pálfiné Nagy Katalinnak, Mika Ramónának és Molnár Zoltánnak, hogy segítségükkel hozzájárultak a házaspárok köszöntéséhez!

 

A nap hátralevő részében Máthé Zsolt Mihály, a Marcali 3 Tenor, Jáger Kinga és a RetROkonok együttes felelt a hangulatért. Színpadtechnikai partnerünk ezúttal is a Hanguru Kft. volt.

 

Köszönjük a Kéthelyi Polgárőr egyesület, valamint Kerezsi Alíz, Bódis Józsefné, Hosszúné Tóth Rita, Erős Nikoletta, és végül, de nem utolsó sorban a GAMESZ dolgozók egész napos önkéntes és önzetlen munkáját!

 

Képek: Molnár Balázs

 

A horgászverseny képei:

 

A galériához kattintson a képre!

 

A Falunap képei:

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Széchenyi u. 25.
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítvás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.