KÖZELBEN

keresztur lead

Igen mozgalmasan telt a keresztúri iskolások hete. A hétköznapokat a Világ legnagyobb tanóráján való részvétel tette színessé. A téma idén a túlfogyasztás volt, középpontban az étel állt. A gyerekek sok érdekes feladatot oldottak meg a témában, oktatóvideót néztek, fotókat készítettek az iskola ebédlőjében.

 

A hétvégén kegyes volt hozzánk az időjárás, így meg tudtuk valósítani Festetics-napi programjainkat. Pénteken helytörténeti kirándulást tettek az osztályok Balatonkeresztúron és Balatonmáriafürdőn. A túra közben ismerkedtek a települések nevezetességeivel, emlékműveivel,híres szülötteinek emlékeivel. A balatonmáriai Helytörténeti Gyűjteményt is megtekintették. A látnivalókhoz kapcsolódó feladatlapot oldottak meg a gyerekek, jártak a kikötőben, és a strandon is megfordultak. Ezen a napon a felsősöknek kötelező volt a mobiltelefonok használata, nagy szerepe volt a feladatok megoldásában.

 

Szombaton családi napot tartottunk. Tanulóink, szüleik és kistestvérek látogattak el iskolánkba. A népes vendégsereg és intézményünk nevelői sportversenyekkel, agyagfestéssel, kötélveréssel, Miókovics nagypapa népi játékok bemutatásával készültek a napra. Mindamellett a jó hangulat záloga a jókedvű beszélgetések, főzés, szendvicskészítés, palacsintasütés volt. Köszönet az összes résztvevőnek, aki hozzájárult a program megvalósításához.

 

A világ legnagyobb tanórája

 

A galériához kattintson a képre!

 

Családi nap

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

Helytörténeti kirándulás

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.