KÖZELBEN

IMGP4477

Pályaválasztási nyílt nap volt kedden Szőcsénypusztán. A hozzánk érkező végzős tanulókat a hivatalos megnyitó keretében Tóth Krisztina igazgatóhelyettes asszony tájékoztatta a képzési palettáról.

 

Előadásában nagy hangsúlyt fektetett a szakmai érettségire felkészítő évfolyamok bemutatására, a hiányszakmákhoz kapcsolódó ösztöndíj rendszerére, a technikus képzésre, a tangazdaság működésére, a személyi, tárgyi feltételek meglétére, a pozitív jövőkép adására.

 

A nyolcadik évfolyamos diákoknak, kísérőiknek és szüleiknek öt csoportban igyekeztünk megmutatni képzéseinket, a szakmákhoz kapcsolódó elvárásokat, a minőségi oktatás-nevelés környezetét, a hagyományok ápolását. Forgószínpad-szerűen eljuthattak a vadasparkba, a kertészetbe; megtapasztalhatták, hogy milyen mezőgazdasági gépekkel dolgoznak a diákok, hogyan juthatnak el a jogosítvány és a szakmunkás bizonyítvány megszerzéséig; a tanpályán élőben láthatták egy fa döntését, körszeletek vágását, a gallyazás technikáját; a kastélyban található bemutatóteremben szakmai előadás keretében kaptak ízelítőt az erdész, vadász képzésről, a környezetvédelemről, a természettudatosságra való nevelésről; a Széchenyi Zsigmond emlékszobában pedig az intézmény gyökereit, hagyományait, kulturális értékeit ismerhették meg az idelátogatók.

 

A tartalmas, magas színvonalú nap is fémjelzi, hogy iskolánkban jól felkészült, szakmailag elhivatott pedagógusok dolgoznak, akik várják a jövő generációját is.

 

A következő néhány hétben igyekszünk megjelenni képzési palettánkkal a környék pályaválasztási napjain, legkorábban október 7-én, szombaton Marcaliban, a Noszlopy Általános Iskolában, október 14-én, Kaposváron, a megyei pályaválasztási napon, ill. várunk minden érdeklődő nyolcadikos tanulót és szülőt november 15-én újra iskolánkban!

 

Fotó: Matakovics István

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.