KÖZELBEN

 DSC8405

Őszi napfény, sárgálló kukoricatáblák, aratásra váró termények, jól felkészített gépek és lelkes diákok, akik a tanulás mellett a gyakorlati tevékenységek során szerzik tapasztalataikat, sajátítják el a munkavégzés egyes fázisait. De a munka és tanulás folyamata csak akkor lehet sikeres, ha párosul testi-lelki egészséggel, egészséges magatartásformákkal, tudatossággal.

 

Ennek a szellemében az Erdészeti Szakoktatásért Közalapítvány támogatásával egészségnapot szerveztünk az idén is. Tóth Krisztina igazgatóhelyettes asszony megnyitójában elmondta: „Mi, akik már régóta vagyunk fiatalok, mi már tudjuk, hogy hogyan kell vigyáznunk az egészségre!”

 

Ezen mondat jegyében telt meg fiatalokkal az iskola. A legfőbb cél a tudatosság, az egészségmagatartás kialakítása, a figyelemfelkeltés, a prevenció volt. Két nagy részre lehet bontani a napot: a reggeli órákban előadásokat hallgathattak meg a diákok meghívott vendég előadóktól, akik beszéltek az internet veszélyeiről, az elsősegélynyújtásról, a táplálkozásról, a bőrünk egészségéről, az AIDS-ről, a cukorbetegségről, „Fűben, fában orvosság” – avagy az erdő hasznáról.

 

A tanulsága ezeknek az előadásoknak úgy gondolom az volt, hogy elgondolkodtatott. Például arról, hogy én, mi, mit tehetünk saját egészségünkért, hogy érdemes foglalkozni a testmozgással, hogy a mai rohanó világban nem szabad megelégednünk a technika nyújtotta eszközökkel és előnyökkel, ki kell lépnünk a természetbe, látnunk kell saját magunk határait és kontrollálni tevékenységeinket. Ha ma nem is tettek fel sok kérdést diákjaink, de a következő napokban biztosan sok minden átértékelődik bennük.

 

A nap második részében az osztályokból csapatok szerveződtek és ki-ki, ment az erdei olimpiára, kerékpáros ügyességi versenyre, úszni, zöldség- és gyümölcskompozíciókat, őszi asztali díszeket, kopogtatókat készíteni vagy éppen az erdei túrára. Igyekeztünk minden tanulót bevonni, megmozgatni. Iskolánk pedagógusai, nevelői, oktatói sem maradhattak ki, hiszen aktív közreműködői, tevőleges részesei voltak a mai napnak.

 

A kora délután véget ért verseny lezárása az eredményhirdetés volt. Az összesített versenyben harmadik helyen végzett a 10. B, a második helyen a 12.C, és az első helyen a kis létszámú, de nagyon lelkes 13.A osztály végzett. Jutalmuk a serlegen kívül egy 20.000,-Ft-os utalvány, amelyet osztálykirándulásra használhatnak fel, s melyet az Erdészeti Szakoktatásért Közalapítvány ajánlott fel.

 

A jókedv, vidámság, egymás segítése, az egymásért való küzdés volt a legfőbb hozadéka a mai napnak. Rávilágítottunk az élet egy picinyke szeletére, amelyre sosincs késő odafigyelni, az egészségre. Talán diákjainkat is megérintette a sok-sok történet jóról-rosszról egyaránt, s ha nem is mindenki, de sokan választják azt az életet, amelyet boldogan, egészségben lehet eltölteni.

 

Fotó: Csernalovics László, Puska Anita, Miklós Csaba

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.