SPORT

IMG 2834

A BVSC uszodából egyből tovább indulva Debrecenbe utaztunk, ahol a Balatoni Úszóiskola részeként lehetőségünk nyílt részt venni a Sport XXI. Aquatlon Országos Bajnokságon. Ez a verseny úgymond „egy kirándulás”, kedvcsináló volt a gyerekek számára, akik már vettek részt hasonló versenyeken helyi és régiós szinten.

A legkisebbek számára a táv 100 m úszás, 1 km futás volt. Tóth Csanád egyéni csúcsot úszva 100 méteren és remek futással a 19. helyen zárt.

Az Újonc lányaink számára 200m úszás, 1,5 km futás volt a teljesítendő táv. Pajor Eszter esetében, aki az úszók közt is remek helyen van korosztályában 200 m gyorson és sikerült eljutnia iskolájával a Mezeifutó Országos Diákolimpiai Döntőre is bizakodtunk egy remek szereplésben. Eszter korosztályában a nagyon előkelő 7. helyet szerezte meg összesen 88 induló közül. Úszóideje nem okozva meglepetést az első lett ebben a korosztályban.

Hotter Petra fiatalabbként indult az újonc 2-ben és nem kis meglepetést okozva 15. helyen végzett a 88 fős mezőnyben, ahol csak a 2007-es évjáratú gyerekeket nézve negyedikkét ért célba.

Csapatversenyben Pajor Eszter és Hotter Petra a balatonboglári Szlatarics Eszterrel együtt felállhattak a dobogó 2. fokára és átvehették a Magyar Triatlon Szövetség gyönyörűen, erre a célra kialakított érmeit és kupáit.

Eredmények:

Tóth Csanád (újonc 1 fiú): 19. hely – 63 induló
Pajor Eszter (újonc 2 lány): 7. hely – 88 induló
Hotter Petra (újonc 2 lány): 15. hely (korosztályában 4.)
Szabó Georgina (újonc 2 lány): 31. hely
Vass Martina (gyermek lány): 38. hely – 74 induló

Köszönetet szeretnénk mondani az Öreglaki Általános Iskola, a Marcali Noszlopy Gáspár Általános Iskola és a Mikszáth Utcai Általános Iskola testnevelő tanárainak, hogy a gyerekeket felkészítették a futótávokra.

A galériához kattintson a képre!

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Széchenyi u. 25.
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítvás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!

Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.