SPORT

DSC 0524

Bajnokságokban szereplő csapatainkra kizárólag vidéki mérkőzések várnak a hétvégén. Ketten is a tavalyi bajnokhoz utaznak, a pontokra valamennyiüknek nagy szükségük van.

 

Az U14-esek kezdik a sort pénteken 14.30-kor, amikor a bajnokság 6. fordulójában lépnek pályára a tavalyi bajnoknál Balatonszabadiban. Vendéglátóink az elmúlt öt fordulóban 12 pontot szereztek, mellyel közvetlenül mögöttünk 2.-ak a tabellán. Az elmúlt fordulóban 5-0-ra győztek Fonyódon a Niké SE pályáján. Csapatunk a legutóbbi fordulóban 8-0-ra győzött Somogyváron, majd tegnap, szerdán egy elmaradt mérkőzést pótolt Lengyeltótiban, melyen szintén győzött 9-0-ra. Így 15 pontunkkal vezetjük a bajnokságot. Bár még vannak vissza koránt sem könnyűnek ígérkező meccseink, mégis igazi rangadónak, lehet, az őszi bajnoki címet erősen befolyásoló mérkőzésnek ígérkezik a pénteki!

 

Folytatás szombaton Balatonkeresztúron, ahol 10.00 órakor U16-os csapatunk lép pályára a bajnokság 6.fordulójában. Vendéglátóink eddig csak négy mérkőzést játszottak, melyeken 3 pontot szereztek, ezzel a tabella 11. helyén állnak. Legutóbb Siófokon kaptak ki 23-0-ra. Csapatunk öt mérkőzésen van túl, melyeken 12 pontot szerzett, így jelenleg pontazonossággal, rosszabb gólaránnyal 3. a bajnokságban. A legutóbbi fordulóban 9-1-re győztünk Somogyvár vendégeként.

 

Épp, hogy lefújják a találkozót Keresztúron, máris izgulhatunk Balatonlellén, ahol 12.30-kor kezdődik U19-es ifjúsági csapatunk mérkőzése a bajnokság 11. fordulójában. Vendéglátóink nyolc mérkőzést játszottak eddig a szezonban, melyeken 12 pontot gyűjtöttek, így jelenleg kettővel mögöttünk a 6. helyen állnak. A legutóbbi fordulóban 6-0-ra nyertek Kadarkúton. Csapatunk nyolc mérkőzésen van túl, melyeken 16 pontot gyűjtött, így az előkelő negyedik helyről várja a mérkőzést. A legutóbbi fordulóban hazai pályán szenvedtünk egy fájó 3-0-ás vereséget Nagybajomtól.

 

És máris indulunk a hétvége legnehezebb meccsén, a hétvége legfontosabb pontjaiért! Szombaton, 14.30-kor lép pályára felnőtt csapatunk a tavalyi bajnoknál, a kimondottan NB3-at megcélzó Balatonlelle vendégeként. A lellei csapat az elmúlt tíz fordulóban 24 pontot gyűjtött, így 3.-ak a tabellán. Az elmúlt fordulóban meglepetésre 2-1-es vereséget szenvedtek Kadarkúton. Lehet ez teszi számunkra még nehezebbé az amúgy sem egyszerű mérkőzést, hiszen vendéglátóink nem engedhetnek meg maguknak még egy ilyen blamát, ha komolyan gondolják a bajnoki címet. De ebből -is- kell erőt merítenünk, mert látható, az a csapat sem legyőzhetetlen. Csapatunk szintén tíz mérkőzésen van túl, melyeken eddig 8 pontot gyűjtött, ezzel a 14.-ek vagyunk a bajnokságban. Legutóbb hazai pályán játszottunk egy értékes 1-1-et Nagybajommal. Ez sem lesz könnyebb mérkőzés, de ha a csapatunk valóban CSAPAT lesz, és MINDENKI oda teszi magát, okozhat meglepetést!

 

Ismét 12 pont a cél a hétvégén, nem „egyszerű” csapatok ellen. Minden pontért el kell menni, minden pontért meg kell vívni! Csapatainknak más-más célból ugyan, de égetően nagy szükségük van minden egyes pontra. Oly sűrű körülöttük a mezőny, hogy nem adhatnak olcsón egyetlen pontot sem, ellenben foggal, körömmel kell harcolniuk minden egyes pontért, ha mostani pozíciójukat stabilizálni-, vagy mostani helyezésükön javítani szeretnének. Szép feladatok, nem könnyű feladatok, de mindegyikük képes rá, hogy megvalósítsa!

 

És, hogy ne maradjanak teljesen élet nélkül a marcali pályák a hétvégén.... Egyesületünk rendezi a Régiós Kiemelt „B” Bozsik torna őszi 4. fordulóját az U11-es, és az U13-as korosztályok részére. Városunkba látogatnak Ajka, Celldömölk, Devecser, Sárvár, és a Szombathelyi Haladás korosztályos csapatai, és körmérkőzéseket játszanak egymással, és természetesen velünk. A torna szombaton délelőtt 10.00 órakor kezdődik.

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.