VÁROSUNK

Bereczk Balázs

Néhány közérdeklődésre számot tartó változásról szereztem tudomást városunkban. Felkerestem Bereczk Balázst Marcali Város Alpolgármesterét és a részletekről kérdeztem.

 

Megoldódni látszik a fogorvosi rendelés, a betöltetlen körzetekben, remélhetően hosszútávon. Először a IV. számú körzetről kérdeznélek.

 

Január elsejétől a helyettesítést egy keszthelyi cég látja el. Ez a cég egyúttal felújítja rendelő eszközeit is. Saját rendkívül modern eszközparkot alakít ki. A korábban Czike doktornő által használt rendelőben történik majd meg a IV. számú fogászati vegyes körzet ellátása. Ez a marcali gyerekeket, az iskola fogászatot, továbbá Balatonkeresztúr, Balatonújlak, Balatonmáriafürdő és Nagyszakácsi községek lakosságát érinti.

 

A rendelő felújítása január hatodikán kezdődik és a hó végéig tart. A rendelés ez idő alatt Keszthelyen, a Kossuth utca 7-9 szám alatt lesz elérhető. Az ezzel kapcsolatos hirdetmény itt elérhető!

 

Ezzel a IV. számú körzet ellátása megoldódni látszik. Mi lesz a III. számú körzettel?

 

A III. számú körzetben is körvonalazódni látszik a megoldás egy új fogorvossal. Külföldi származású, de már sok éve magyar állampolgár doktor úrral tárgyalunk, aki Pécsen végezte tanulmányait, ott diplomázott. A doktor úr sok éves tapasztalattal rendelkezik, és Marcaliban szeretne praxist vinni. Várhatóan márciustól fog rendelni.

 

Jelenleg a IV. körzet beindításán dolgozunk, amint ez megtörténik, akkor a III. számú körzet helyettesítését is meg tudjuk oldani. Ehhez szükséges a rendelő felújítása és az eszközök beszerzése. Ezt a keszthelyi cég saját forrásból végzi el.

 

Az alkalmat megragadva szeretném megköszönni a városban dolgozó fogorvosoknak az elmúlt másfélévben végzett munkáját. Mert az vitathatatlanul nagyon nagy terhelést jelentett számukra, hogy nem volt megfelelő számú fogorvos a környező települések lakosainak ellátásához. Tisztelettel megköszönjük a lakosság türelmét is, de a körvonalazódó megoldást az országban tapasztalható orvos hiány miatt nem tudtuk hamarabb létrehozni.

 

Információim szerint egy új cég lesz felelős a Marcali közvilágításának karbantartásáért.

 

Valóban. Minden évben pályázatot írunk ki a feladat ellátására. Itt az ár mellett azt is figyelembe vesszük, hogy milyen szolgáltatást tud nyújtani a nyertes cég. Hány napon belül vállalja a javítást, milyen a hibabejelentője, stb ...

 

Január elsejétől az itt elérhető hirdetményben leírtaknak megfelelően lehet a hibabejelentést megtenni.

 

És a harmadik, amiről kérdezlek az az étkeztetés.

 

2017 –től a jogszabályok változása miatt a Marcali Óvodai Központhoz kerül az étkeztetés feladata. Ez a változás csak azokat fogja érinteni akik az óvodákban veszik igénybe az étkeztetést. Az eddigi gyakorlattól eltérően nekik nem az Önkormányzat számára kell befizetni az étkezési díjat, hanem az Intézmény számára. Egy részletes tájékoztató készül, amit az óvodákban majd elérhetnek az érintettek. Nem sok emberről van szó, mert az óvodásaink közel 85% -a ingyenesen veszi igénybe az étkezési szolgáltatást. Az eddig megszokott fizetési időpontokon, módokon nem szeretnénk változtatni.

 

Köszönöm!

 

Köszönöm! Boldog Új Évet Kívánok valamennyi olvasónak!

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.