VÁROSUNK

Muzeum terkep20170216 0010

Február 16-án, a Múzeumi Tudományos Esték XIV. rendezvényének keretében, Segyevy Dániel geográfus ismeretterjesztő előadását hallgathatták meg a Marcali Múzeum vendégei.

 

A jelenleg Lipcsében doktori tanulmányokat folytató fiatal tudós városunk gimnáziumában érettségizett, így örömmel vállalta, hogy kutatási területéről és eredményeiről beszámoljon. A Térképművek Trianon árnyékában. Magyarország néprajzi térképe 1918. című előadásában bemutatta a Bátky-Kogutowicz-féle térképet, azt a „földabroszt”, amely a valaha készült legnagyobb méretben és legrészletesebben ábrázolja Magyarország 1910-es statisztikai adatai alapján, annak etnikai helyzetét, az anyanyelvhasználatot.

 

A Teleki Pál-féle „vörös-térkép” alapjául szolgáló kartográfiai munkákat Segyevy Dániel – levéltári kutatások nyomán, több más korabeli anyaggal együtt – tárta fel. Felfedezéseiből született meg, a Trianon kutatások szempontjából is fontos, az előadással azonos című könyve, amely a KSH Könyvtár gondozásában jelent meg.

 

Az est különlegessége volt az is, hogy az érdekfeszítő vetítettképes előadás mellett, a kutató az eredeti monumentális térképet is bemutatta az érdeklődők számára, s könyvét is dedikálta.

 

Fotó: Ilácsa József

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.