VÁROSUNK

WP 20170313 004 h

A Nemzetgazdasági Minisztérium hatáskörébe tartozó, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által megrendezésre került Szakma Kiváló Tanulója versenyen vett részt a Siófoki SZC Marcali Szakgimnáziumának és Szakközépiskolájának női szabó tanulója Kőhalmi Barbara.

 

A verseny négy fordulón át zajlik.

 

Az első megmérettetése a tanulóknak a saját iskolájukban történt, ahol szakmánként, tudáspróba által kiválasztották a legjobb tanulót az adott szakmában.

 

A második fordulóra már a kamara rendezésében került sor, ahol a tanulók szakmai elméleti tudásukat kellett, hogy megmutassák. Erről a versenyről egy meghatározott tudásszint felett kerülhetett a tanuló a regionális válogatóba.

 

A válogató március 13-án, Szombathelyen volt. A belépő a versenyre egy vizsga remek elkészítése és műszaki dokumentációjának bemutatása volt. Itt elméleti és gyakorlati jártasságukról adtak bizonyságot a fiatalok. Gyakorlatból Chanel blézert, bélelt szoknyát és kispárna huzatot varrtak a versenyzők. Ezen a versenyen eredményesen szerepelt tanulók tovább jutottak a döntőbe.

 

A döntőbe 5 résztvevő jutott, köztük iskolánk tanulója, Kőhalmi Barbara is. Gratulálunk az elért eredményhez, hiszen ez azt jelenti, hogy az ország legjobb 5 női szabó tanulója között tudhatjuk Barbarát. Az áprilisban Budapesten megrendezésre kerülő Szakmasztár versenyre eredményes felkészülést és sok sikert kívánunk!

 

Felkészítő tanára: Francsicsné Karl Mária

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.