VÁROSUNK

WP 20170411 16 15 03 Pro

Idén 30. alkalommal rendezték meg Balatonszárszón a költészet napján a megyei szavalóverseny döntőjét. E rangos eseményen hosszú évek óta sikerrel vesznek részt a Mikszáth Utcai Általános Iskola diákjai.

 

Az elmúlt évek mindegyikén voltak helyezett versmondóink, s idén sem volt ez másként. Iskolánkat idén is 4 tanulónk képviselte, akik a kaposvári selejtezőkön továbbjutva bekerültek mindkét kategóriában a 24 tagú mezőnybe.

 

Az 5-6. osztályosok között Orsós Noémi (6.b) és Czuring Nóra (6.a) mutatkozott be egy kötelező és egy szabadon választott verssel.

 

A 7-8. osztályosok között Ledniczki Petra (7.c) és Beke Marcell (7.a) szavalt szintén két verset.

 

A zsűri mindkét kategóriában 1-3 helyezéssel és különdíjakkal jutalmazta a legjobbakat, akik képviselhetik megyénket a nagyatádi regionális versenyen.

 

Iskolánk két tanulója is bekerült e rangos csapatba,Czuring Nóri 3.helyezett lett, míg Beke Marci különdíjat kapott.(felkészítő tanáruk Stamler Edit) Így május 13-án Nagyatádon folytathatják a versenyzést, ahol már az országos gálára jutás a tét. Sok sikert, Nóri és Marci!

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.