VÁROSUNK

DSCN9676

Marcali Város Önkormányzatának Képviselő-testülete ma délután a Városházán tartotta meg, soron következő képviselő-testületi ülését.

 

Huszonöt napirendet tárgyaltak a képviselők. Elsőként meghallgatták Bene Zsolt, városi rendőrkapitány tájékoztatóját a közrend és közbiztonság helyzetéről. Az alezredes úr csökkenő bűncselekményszámról, javuló nyomozási eredményességről számolt be. A közlekedési kihágások tekintetében némi emelkedés volt tapasztalható. Összességében egy 5 fokozatú skálán, rendőrségtől független értékelésen, a Marcali Rendőrkapitányság 4,38 osztályzatot kapott, ami jobb, mint a korábbi éveké.

 

A testületi ülésen megjelent Dr. Piros Attila. r. dandártábornok, rendőrségi főtanácsos, Somogy megyei főkapitány. Hozzászólásában megerősítette és dicsérte a Marcali Rendőrkapitányság teljesítményét.

 

Képviselői felvetésre elmondta, hogy a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság állományából 120 fő teljesített szolgálatot a határon, havi váltásban. Május elsejével már szolgálatba állnak a kiképzett új rendőrök, így már csökkeni fog az állomány leterheltsége. Felhívta a lakosság figyelmét arra, hogy a készenléti rendőrök egyenruhájában (piros barett és válljelzés) a járásban szolgálatot teljesítő új járőrtársak, nem valamiféle fokozott veszélyhelyzet miatt fognak megjelenni az utcán, hanem ez az egyenruhájuk.

 

A képviselő-testület egyhangú szavazással elfogadta a tájékoztatást.

 

Ahogy szoktam a formális döntést igényelő napirendekről nem írok. A napirend és az előterjesztések itt elérhetőek! A testület kivétel nélkül egyhangú szavazással elfogadta az előterjesztéseket!

 

Május 31 –i dátummal közös megegyezéssel távozik Rubecz Zoltán a GAMESZ vezetője, aki kérte a felmentését. A testület kiírta a Marcali Városi GAMESZ Szervezet intézményvezetői álláshelyének pályázatát.

 

Döntött a testület a Boronka Alkotmány u. 23. sz. alatt található ingatlan Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesületnek történő ingyenes használatba adásáról. A volt óvoda épületében a máltaiak a többszörösen hátrányos helyzetű gyerekek oktatását fogják végezni.

 

Támogatta a testület Hajas Béla pályázatát a Marcali Noszlopy Gáspár Általános és Alapfokú Művészeti Iskola Hidas Frigyes Alapfokú Zeneművészeti iskolája tagintézmény-vezetői beosztás betöltésére.

 

Előterjesztést fogadtak el a képviselők a „A könyvtári intézményrendszer tanulást segítő infrastrukturális fejlesztései” EFOP-4.1.8-16 azonosítószámú pályázat benyújtásáról. A pályázat adta lehetőséget kihasználva az egyik raktárhelyiséget szeretnénk átalakítani mozgáskorlátozottak számára is használható előadóteremnek.

 

Ismét - sokadszor – beadjuk az „Önkormányzati feladatellátást szolgáló fejlesztések támogatása" pályázati felhívás keretében a Marcali Közös Önkormányzati Hivatal földszint akadálymentesítési munkáira a pályázatunkat.

 

Az „Önkormányzati étkeztetési fejlesztések támogatása 2017" pályázati felhívás keretében, egy a Noszlopy Gáspár Általános és Alapfokú Művészeti Iskolában kialakítandó melegítőkonyha érdekében pályázunk.

 

Több intézményünk alapító okiratát módosította a testület. Polgármester úr szóbeli kiegészítésében elmondta, hogy egy törvényi rendelkezés alapján az egész országban, így városunkban is, felülvizsgálatra kerülnek a házszámok. Ma a Kulturális Korzóban működő intézmények alapító okiratait módosították, mert a Múzeum köz 5. szám, a Múzeum köz 2. számra változik.

 

Dr. Sütő László, polgármester tájékoztatott a két testületi ülés között végzett tisztségviselői tevékenységről.

 

Elmondta, hogy 2017. február 21-én alpolgármester urakkal és jegyző asszonnyal együtt, megbeszélést folytatott Kis Iván c. prépost, esperes-plébános úrral, valamint az egyházközség vezetőivel. A Gombai templom felújításával kapcsolatban történt egyeztetés során elmondta, hogy a közel 20 Mft –os költséghez a Város 1,5 Mft –al tud hozzájárulni a költségvetéséből. Az egyházközség pályázni kíván a templom felújítására.

 

Részletesen szólt a hulladékgazdálkodással kapcsolatos tárgyalásairól. Elmondta, hogy holnap lesz egy tárgyalás ahol a PELSO, a BIOKOM és a Marcali cég egy közös kft –be történő összevonásával kapcsolatban. Rövid a határidő, a törvényi előírások szorítanak minket. (Legalább 100 000 főt kiszolgáló cégek létrehozására ösztönöz az Állam a díjakon keresztül.) Ha megszületik a döntés, akkor egy interjú keretében kérek majd részletes tájékoztatást.

 

Kérdések következtek.

 

Dr. Mészáros Géza , és Kesztyűs Attila képviselő urak, a helyi TV adásának vételi lehetőségével, valamit a „kátyúzással” kapcsolatban, Kissné Molnár Ágnes a Kátyú árokkal és a lakossági fórumokon ígért munkákkal kapcsolatban tett fel kérdést.

 

Polgármester úr válaszában elmondta, hogy igyekeznek a TV ügyében nyomást gyakorolni a szolgáltatóra. Az útfelfagyások javítására a költségvetésben rendelkezésre álló keretet felhasználták, ha ősszel látszik, hogy erre lesz további keret akkor folytatják a munkát. A Kátyú árokkal és más a lakossági fórumokon felvetett problémákkal folyamatosan foglalkoznak, és azokat a lehetőségek szerint elvégzik.

 

Zárt ülés következett.

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.