VÁROSUNK

capture 20170814 090559

Az idei tanévtől új szakmával bővül a Siófoki SZC Marcali Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája képzési kínálata. A gasztronómia iránt érdeklődők szakács végzettséget szerezhetnek az intézményben. Erről az új lehetőségről kérdeztem Kerner Krisztina igazgatónőt.

 

Szeptembertől szakács képzés indul az iskolában. Miért esett a választás éppen erre a szakmára?

 

Folyamatosan próbáljuk megújítani képzési kínálatunkat, hisz reményeink szerint így a hozzánk jelentkező diákok köre is bővülhet. Érdekes, hogy időről időre más a „sztárszakma” iskolánkban. Legutóbb hosszú évekig a pék és cukrász képzésünkre jelentkeztek a legtöbben, illetve folyamatosan népszerű volt a gépi forgácsoló és az ipari gépész szakma. Mostanában kicsit csökkent az érdeklődés ezen a képzések iránt, ez az egyik oka az új szakma indításának.

 

A másik az, hogy komoly igény merült fel a helyi és környékbeli éttermek részéről a szakács szakmunkások alkalmazására. Mindig fontos szempont iskolánkban, hogy a nálunk megszerzett végzettséggel biztos munkahelyet találjanak a diákok, és ez a szakács szakma esetében biztosítottnak látszik. Akár helyben, akár a Balaton-parton, de külföldön is szívesen látják a jól képzett szakembereket.

 

Nem utolsósorban az Irinyi-terv célkitűzéseit is szem előtt tartottuk, mely nagy hangsúlyt fektet a turizmus fellendítésére. Ebben a gasztroturizmus is meghatározó szerepet kap. Szakács végzettséggel, némi fantáziával és vállalkozó kedvvel színvonalas, jól jövedelmező munka várhat arra, aki ezt a hivatást választja.

 

Egy új szakma bevezetése mindig komoly előkészületeket igényel. Minden készen áll a szakácsok oktatásához?

 

Azt hiszem nyugodtan mondhatom, hogy rendkívül színvonalas képzési feltételeket tudunk biztosítani leendő szakács tanulóinknak. A gyakorlati képzés már a kilencedik évfolyamon külső tanműhelyben zajlik, a marcali KétMester Kft. telephelyén. A diákok Ható András mesterszakácstól tanulhatják meg a szakma gyakorlati alapjait. A külső képzőhely előnye még, hogy már az első évben ösztöndíjban részesülnek a gyerekek. Az elméleti oktatást szintén egy mesterszakács vállalta, de az ő személye egyelőre legyen meglepetés. Annyit azonban elmondhatok, hogy a képzés során igazi különlegességek várják majd a tanulókat.

 

Ne feledkezzünk meg az iskola többi képzéséről sem. Milyen szakmák indulnak az idei tanévben?

 

A már említett szakács szakmán kívül női szabó, cukrász, eladó és gépi forgácsoló végzettség megszerzésére irányuló szakokat indítunk. A női szabók és cukrászok esetében is igaz, hogy már az első évben ösztöndíjban részesülhetnek, hisz a gyakorlati képzésük külső tanműhelyben történik. A szakmával rendelkező fiatalok számára is tudunk oktatási lehetőséget biztosítani.

 

Ők két év alatt érettségit szerezhetnek intézményünkben, életkoruk és lehetőségeik függvényében nappali vagy esti tagozaton. Nem feledkezünk meg a felnőttekről sem. Mivel az állam a második szakma megszerzéséig ingyenes oktatást biztosít, nálunk is indulnak másodszakmás képzések. Ezekről bővebben szórólapjainkon, illetve itt a Portálon tájékozódhatnak az érdeklődők. Minden képzésünkre – akár nappali, akár esti – van még lehetőség a jelentkezésre, folyamatosan várjuk az érdeklődőket!

 

Köszönöm a beszélgetést, és sok sikert kívánok az új és régi képzésekhez!

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.