VÁROSUNK

received 1521690511211059

Október 7-én a Noszlopyban 45.éves általános iskolai találkozóra jött össze az 1972. -ben végzett 8.b. osztály. Visszatértünk az alapjainkhoz, - a forráshoz- iskolánkhoz. Az iskola gyakorló termében jöttünk össze, mert az iskolában pályaválasztási börze zajlott. A kopasz termet bensőségesebbé tettük egy kis virággal, terítővel és képekkel.

 

Sajnos már öt osztálytársunkat elvesztettük (Nárai Ibolya, Péter István, Meiszterics László, Németh Gyula, Tombor Kati), és a végzős osztályfőnökünket Szikra Jánosné (Zsuzsi nénit). Értük gyertyát gyújtottunk. Az évek előrehaladtával jelentkeznek a betegségek, pár társunk e miatt vagy családtagja betegsége miatt nem tudott eljönni.

 

A 36 fős osztályból csak 15-en tudtak most eljönni egy kis nosztalgiára.

 

A jelentést első osztályfőnökünk Paál Lászlóné (1968-tól 71-ig) " Ica néni" fogadta. A hetes (szervező: Horváth Piroska) jelentette a létszámot és az igazoltan távol lévőket. Osztályfőnökünket lánya Ildikó elhozta hozzánk, így igazán osztálynak érezhettük magunkat. Nagyon köszönjük Ildikónak.

 

Jó hangulatban telt el a rendhagyó osztályfőnöki óra. Emlékek, jelenek élettörténeke elevenedtek meg. A fénykép célja az emlékezés lehetősége. Iskolai látogatás befejezéseként elkészült a csoportkép a főbejáratnál.

 

Ezt követően egy ebédre a "Mézes mackó " étterembe mentünk.

 

A finom ebédet követően előjöttek a múltbéli csínytevések , fényképek a gyerekekről, unokákról.

 

Nagyon jó érzéssel, bizakodással váltunk el egymástól. Találkozunk öt év múlva.

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.