VÁROSUNK

Korona35

2017. október 9-én, hétfőn Varga László megyéspüspök Marcaliba érkezett, ahol először a plébánián találkozott dr. Sütő László polgármesterrel, majd interjút adott a Tavi Tv munkatársainak.

 

16 órától az X-ház nagytermében a Segesdi és a Csurgói Esperesi Kerületek papsága részvételével tanácskozást tartottak. A zártkörű megbeszélés fő témája az esperesi kerületek és a plébániák jövőbeli fenntartása és átszervezése volt. A tervek szerint ugyanis központosítani szeretnék, azaz kiemelt plébániákat hoznának létre, amikhez az esperesi kerületek határait is át kell alakítani. A kötetlen hangulatú gyűlésen megválasztották az Egyházmegyei Papi Szenátus (EPSZ) új tagjait is.

 

Ezt követően 18 órától Varga László megyéspüspök ünnepi szentmisét celebrált a Boldog Gizella templomban. A mise részeként megáldotta a felújított templomot, valamint a nemrégiben elkészült új térburkolatot, továbbá a keresztelő kutat és a keresztúti stációkat is.

 

Szentbeszédében az irgalomról szólt, az irgalmas szamaritánus példabeszéde alapján. Az ünnepségre összesen 18 pap, Bereczk Balázs alpolgármester, Kling József szobrászművész, az Egyházközség Képviselő Testületének tagjai, valamint az adományozók is eljöttek.

 

A hívek zsúfolásig megtöltötték a Boldog Gizella templomot. A szentmise végén Iván atya megköszönte a püspök úrnak, a paptestvéreknek, valamint a térburkolat tervezőinek és kivitelezőinek munkáját, továbbá a keresztelő kút és a stációk adományozóinak nagylelkűségét.

 

Végül Varga püspök úr megköszönte és méltatta Iván atya hosszú és eredményes papi szolgálatát Marcaliban.

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.