VÁROSUNK

Fatima55

2017. október 13-án, pénteken 17 órakor a plébániatemplomban engesztelést tartottak az utolsó fatimai jelenések 100. évfordulóján.

 

Az ünnepségen részt vettek a Jézus Testvérei Kisközösség tagjai, akik egy hónappal ezelőtt Portugáliába zarándokoltak, valamint az egyházközség imacsoportjai, a rózsafüzér társulat képviselői és a hívek is. Közreműködött a Fény Gyermekei katolikus zenekar.

 

A program imaórával kezdődött, ahol a Szűz Anya kérésének megfelelően rózsafüzért imádkoztak. Fatimai mintára minden Dicsőségnél és Áve Máriánál felálltak a jelenlévők és magasba emelték a mécseseket, fáklyákat.

 

18 órától Kiss Iván c. prépost, esperes-plébános úr celebrált szentmisét, közben megáldotta a Fatimából hozott Jácinta, Ferenc és Lucia kőből készült szobrait, valamint a nemrég újra aranyozott koronát. Ezután a zarándokok egyesével a fatimai oltárhoz vitték ezeket, ahol Markovics Jánosné helyezte el őket.

 

A koronát Borsos Miklósné, a rózsafüzér társulat vezetője tette fel a Mária szobor fejére. Iván atya a szentbeszédében a fatimai üzenetek jelentőségét emelte ki és az imádság, illetve az engesztelés fontosságát. Az istentiszteleten vörös portói borral misézett, majd a hívek kétszín alatt áldoztak. Ezt követően megköszönte mindenkinek a közreműködést, valamint a kaposvári utazási iroda szervezőjének is a segítségét a zarándoklat során.

 

A szentmise zárásaként körmenet indult a templomból, melynek során a jelenlévő hívek fáklyákkal a kézben énekeltek és járták körbe a téren lévő keresztet, végül a fatimai oltárnál fejezték be a liturgiát.

 

A Fatimai engesztelések ezzel nem érnek véget, hiszen a Szűz Anya kívánságának megfelelően ezentúl is minden hónap 13-án lesznek megtartva.

 

fotók: Kiss Kálmán

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.