VÁROSUNK

IMG 3990

Nyitott kapuk – pályaválasztási nyílt nap a Siófoki SZC Marcali Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájában

 

November 10-én, pénteken rendezte meg a Siófoki SZC Marcali Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája hagyományos pályaválasztási nyílt napját. Évről évre megújuló, bővülő szakmakínálattal várta iskolánk a környék pályaválasztás előtt álló tanulóit. Több éves, évtizedes jó viszonyunknak köszönhetően együttműködő partnereink (a Somogyi Kereskedelmi és Iparkamara, a Ziehl-Abegg Kft, a Spar, a TESCO, a J.T. Ruhaipari Vámszabadterületi Kft, az Európa Pék Kft, a Marylla Bőrdíszműgyártó és Kereskedelmi Kft, Kétmester Kft, a fonyódi kesztyű üzem, az Lbk Glowes Kft) szakemberekkel, tájékoztató anyagokkal, termékeikkel és kisebb ajándékokkal támogattak bennünket.

 

Ízek, illatok, színek és formák kavalkádja: a szakácstanulók látványkonyhája, valamint pék- és cukrásztermékek fogadták a belépőket. A kiállító standokon megtekinthették a gépi forgácsolók és ipari gépészek legmodernebb precíziós eljárásokkal készített fémmunkáit, mellettük pedig az eladók állították ki kreatív, szemet vonzó, legújabb trendet követő csomagolású termékeiket.

 

A könnyűipari standon a tavalyi SZKTV 3. helyezettjének nyertes kiskosztümjét, a helyi és a fonyódi tanműhelyünkben készült táskákat, kesztyűket, háztartási textíliákat tekinthették meg. Vonzotta az érdeklődőket a négy éves szakgimnáziumi informatikai-, illetve az erre épülő két éves informatikai rendszerüzemeltető képzés is.

 

A cégek bemutatkozó tájékoztatóját a standok, tanműhelyek bejárása követte. Tanműhelyeinkben, valamint a szakmai bemutató órákon a gyakorlati tevékenységekbe is bevonták a látogatókat kollégáink, tanulóink. Közismereti tanáraink pedig játékos, szakmákhoz kapcsolódó feladatokkal szórakoztatták a nyolcadikos diákokat.

 

A látogatókat fogadó, kísérő, a szakmákat bemutató és képviselő, továbbá az érdeklődők komfortérzetéről gondoskodó vendéglátó diákjaink nevében is mondhatjuk, hogy jól sikerült rendezvényt szerveztünk és bonyolítottunk le.

 

Már a nap folyamán is sok dicséretet kaptunk, és fontosnak tartjuk, hogy újból megköszönjük duális partnereink támogatását. Kiemelten mondunk köszönetet azoknak a kollégáinknak, szülőknek, akik megtisztelték iskolánkat érdeklődésükkel, akik megértették és elfogadták azt a szlogenünket, hogy „A jó szakma aranyat ér”.

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.