VÁROSUNK

 DSC0784 lead

November második hetében járva Márton napi tematikus foglalkozások zajlottak óvodások részvételével a Marcali Múzeumban, amelyre a Bóbita és a Gombácska Óvoda nagycsoportosai érkeztek hozzánk elsőként. Az e naphoz kapcsolódó hagyományok megtárgyalása mellett lámpásokat készítettünk pici ledes mécsesekkel és zárásként mondókákkal, énekszóval ünnepeltünk kis vendégeinkkel.

 

November 10-én, az „Utazó múzeum” keretében Márton napi családi délután közreműködő partnerei voltunk a Niklai Mézengúz Óvodában. E helyütt a csemetékkel családtagjaik körében emlékeztünk meg dramatikus játékkal Szent Mártonról, majd szüleik segítségével libácskákat is „tömtek” az apróságok, zárásként pedig lámpás felvonulás és vendéglátás is következett.

 

Városunkban a Mesepark Óvodával összefogva – szintén egy családi programban - november 13-án a Kulturális Korzó aulájában fogadtuk a hosszú sorban kígyózó lámpás felvonulókat. Egy Márton püspök életét megidéző kisfilm vetítése után libazsíros kenyérrel és meleg teával láttuk vendégül a családokat. Köszönjük a Marcali Városi Kulturális Központ támogatását!

 

Múzeumpedagógiai programjaink tervezésekor abban bízunk, hogy az életkori sajátosságokat szem előtt tartva változatos, érdekes lehetőségekkel szolgálhatunk ovisoknak, általános iskolásoknak és középiskolásoknak egyaránt.

 

fotók: Bóbita Óvoda, Gombácska Óvoda, Ilácsa József, Omrai Béláné

 

Bóbita Óvoda 1. csoport

 

A galériához kattintson a képre!

 

Bóbita ovi 2. csoport

 

A galériához kattintson a képre!

 

Gombácska Óvoda

 

A galériához kattintson a képre!

 

Niklai Mézengúz Óvoda

 

A galériához kattintson a képre!

 

Mesepark Óvoda

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.