VÁROSUNK
×

Értesítés

There is no category chosen or category doesn't contain any items

23960745 lead

Tudta? Van egy hely Marcaliban, ahol több mint 100 gazdátlan kutyus éli az életét.

 

Sokak számára teljesen ismeretlenek ennek a menhelynek a körülményei. A város lakói nem tudják, hogy zajlanak a mindennapok, kik dolgoznak a telepen, milyen nehézségekkel néznek szembe nap, mint nap.

 

Ezért alakult az az önkéntes állatvédőkből álló csoport október végén, amely a telep vezetőjével összefogva, együttműködve szeretné segíteni a kutyusokat. A tagok létszáma folyamatosan növekszik, hála a segíteni vágyó embereknek. Bárki csatlakozhat, aki tenni akar! Feladat akad bőven!

 

Folyamatosan várják az anyagi és tárgyi hozzájárulásokat! Amire szükség van: takarók, kutyatálak, nyakörvek, pórázok, játékok, építési anyagok (csempe, járólap, ezekhez ragasztó anyag) faanyagok ólak készítéséhez, megunt, nem használt kutyaólak. A felajánlott pénzadományokat elsősorban vakcinákra fordítják majd, hogy a kutyusok oltásai rendben legyenek.

 

Az első adományokat november 18-án vehette át a menhely. A csoport tagjai hálás szívvel gondolnak az adományozókra és ezúton is köszönik, valamint várják a további felajánlásokat!

 

Aki segíteni szeretne, megteheti a város különböző pontjain kialakított gyűjtőhelyeken, mint például a Flóra Szépségszalonban, a Rákóczi utca 7. szám alatt, ahol egész nap lehetőség van adományt beadni. Több helyen találkozhatnak a város lakói pénzgyűjtő urnákkal is. December 16-án egész nap várják a felajánlásokat az önkéntesek Marcali több bevásárló központjában is kihelyezett standokon. Nagyon nagy szüksége lenne, és szívesen fogadja a menhely alapítványa az adó 1% felajánlásokat is!

 

Ma már egyre népszerűbb a gazdik és leendő gazdik körében, hogy nem szaporítóktól vásárolnak kutyát, hanem inkább menhelyről fogadnak örökbe és mentenek meg egy kis életet! Nagyon kérnek mindenkit, fontolja meg ezt a lehetőséget és felelős kutyatartóhoz méltó döntést hozzon, amikor gazdivá szeretne válni. A marcali menhely is szeretettel várja az örökbefogadókat! Szombatonként 10-14 óráig bárki meglátogathatja őket örökbefogadási szándékával Marcaliban, a Május 1. utca 4. szám alatt.

 

A csoport szeretné felhívni a figyelmet az ivartalanítás fontosságára is! Belegondolni is fájdalmas, de közel 2 millió hontalanná vált kutya és macska él ma Magyarországon. Sajnos számuk egyre csak növekszik! Minden gazdinak saját felelőssége hogy, gondoskodjon állatainak ivartalanításáról, oltásáról valamint chip behelyezéséről.

 

Ha kóbor, csavargó kutyát lát valaki az utcán, ne hagyja magára! Hívja a településünkön jól működő Városi Rendészetet, akik chip olvasóval érkeznek a helyszínre, és azonnal értesítik a gazdát elcsavargott kedvencéről (tel: 06-30-670-0752). Sajnos chip hiányában a kutya a menhelyre kerül, de a csoport fontos feladatául tűzte ki, hogy a hontalanná vált állatokról fényképes ismertetőt jelentet meg az interneten, szorgalmazva ezzel örökbeadásukat.

 

Ha olyan dolgot tapasztal környezetében, amely kimeríti az állatkínzás fogalmát, értesítse valamelyik állatvédő szervezetet, de jelezhet az önkormányzat jegyzője vagy a rendőrség felé is. Állatkínzásnak minősül az is, és bűncselekmény ez által, ha valaki elűzi, kiteszi, magára hagyja állatait!

 

Az önkéntes állatvédő csoport szeretné felhívni minden ember figyelmét arra, hogy valamennyien felelősek vagyunk az állatokért!

 

adószám: 18787247-1-14
Kedvezményezett:
Assisi Szent Ferenc A Hontalanná Vált Állatokért Alapítvány-Marcali
Eseti felajánlások: bankszámlaszám: 66900038-11031473-00000000
Nemzetközi számlaszám: HU7866900038-11031473-00000000

 

A csoport elérhető facebook-n is!

 

Önkéntes állatvédők

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.