VÁROSUNK

IMG 4385

A szakközépiskolai képzésben résztvevő szakmát tanulók életében jelentős esemény az első évfolyamokban a szintvizsga. A szintvizsga célja, hogy a vizsgabizottság meggyőződjön arról, képes-e a tanuló irányítás mellett önálló munkát végezni.

 

Azok a 9. évfolyamos tanulóink, akik iskolai tanműhelyben vannak a duális képzésnek megfelelően a nyári gyakorlatot már külső gazdálkodó szervezetnél kezdhetik meg tanulószerződéssel (ösztöndíjat kapva) sikeres szintvizsga után.

 

Szakmánként különbözőek a központilag meghatározott szintvizsga feladatok.

 

A szakácsok szintvizsgája a Két Mester Kft. képzési célú tanműhelyében került megszervezésre. Csak ízelítő a feladatokból: Hideg almaleves, rántott halfilé rizi-bizivel; Tarhonyaleves, juhtúrós galuska; Zöldborsó leves, kelkáposzta főzelék tükörtojással.

 

Remekül szerepeltek a tanulók a mesteroktatók felkészítésének köszönhetően. Ennek külön örülünk, mivel a szakács szakma oktatását szeptemberben indítottuk.

 

Cukrász tanulóink az Európa Pék Kft. Marcali képzési célú tanműhelyében adtak számot tudásukról,és bizonyították felkészültségüket az önálló munkavégzésre.

 

Jól sikerült a Fonott briós gyúrt élesztős tésztából; Rotschild piskóta; Almás lepény sárga linzer tésztából.

 

A gépi forgácsoló tanulóknak összetett alapműveletekből szerkesztett lemeztárgyat kellett készíteni, reszeléssel fúrással, hajlítással. Ezt követően mérési feladatot kellet végezni, majd az imitált ütőeres vérzés ellátásában kellett jeleskedni. Tanulóink ezeket a feladatokat is eredményesen oldották meg.

 

A női-szabók és eladók következő héten adnak számot tudásukról.

 

Minden sikeres szintvizsgázónknak további jó tanulást kívánunk!

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.