Kezdőlap

fociMarcali VFC – Somogyvár K. Ö. SE (1:3)

Ifi (1:2)

Mialatt a marcali aréna felé bandukolt a krónikás, azon gondolkodott, hogy mi is kell egy fránya győzelemhez vagy döntetlenhez. Mert egy döntetlen is győzelemmel ért volna fel a Marcali felnőtt focicsapatnak.

Hideg és borús volt az idő, amikor elkezdődött a meccs. A játék elején a Somogyvár láthatóan erős iramba kezdett, mert számtalan helyzetet alakítottak ki, de nem tudták góllal befejezni. A Marcali a 9. percben egy szabadrúgást lőtt a kapu fölé, majd Bozsó Feri szép fejese nem került a kapuba, erre válaszul a Somogyvár hagyott ki egy hatalmas helyzetet. A hazai csapat lábáról folyamatosan elpattant a labda, sokszor maradtak le a labdaszerzés lehetőségéről. Feszültek az inak, pattantak az idegek, repkedtek a káromkodások.

A nem igazán lebilincselő labdajáték nézése közben kalandozott a krónikás elméje, és egy olyan pillanatra gondolt vissza, amikor egy csípős reggel úgy 9 óra 10 perc körül, a kerthelyiség teraszán kikérte magának a zöld teát, mellé kért mézet is és a rohanó gyalogosokat nézte. Belekortyolt a forró teába és bevillant hirtelen egy évszám: 1911! Milyen régen is volt, amikor összegyűltek néhányan, hogy egy libalegelőn focizhassanak. De vissza a meccsre. A krónikás az előtte ülőnek kezdte a következőt mondani: „Nem azért nem kapunk gólt, mert jó a védelem..." És akkor, a 37. percben gól! (0:1) Két perc múlva a Somogyvár talán direkt hagyott ki egy másik nagy helyzetet. De a hazai legénynek próbálkoztak, hajtással nem is lett volna baj, de valahogy mindig kifelé kanyarodtak a kapura szánt lövések. Aztán amikor úgy lett volna, hogy jó lesz ez így a félidőig, akkor jött a második somogyvári gól, a 43. percben egy szabadrúgásból. (0:2) A marcali kapuból ekkorra már erősen kifelé indáztak a káromkodásból locsolgatott szóvirág dudvák.

Ballagtunk a nézőkkel a Sport Büfé felé, amely volt már sok-sok siker és kudarc kibeszélésének a helyszíne. Nagy-nagy öröm és boldogság lakott a kedves, meleg kemence mellett, hiszen a fradi játszott a dózsával! (Nem mintha a nagy rangadó manapság az élfoci mintája lenne. Lásd NB I-es tabella.) A Sportban aztán annyira megörültek egymásnak az emberek, hogy ki sem jöttek a második félidőre, amelyet igencsak kevesen követtek figyelemmel.

A második félidőben aztán annyi, de annyi minden történt... Volt olyan perc, amikor egyszerre két somogyvári játékos is feküdt a földön, de a bíró sporttárs rendre a somogyváriakat értékelt sárgalappal. Az 50. percben egy szép marcali szabadrúgást öklözött ki a somogyvári kapus, aminek eredményként lesérült a védő... A krónikás figyelmét ekkor egy olyan pillanat emléke terelte el, amikor az 1986-os bajnokcsapatra gondolt. Dicső múlt ködbe veszel már...

Ám a 67. percben megszületett az első marcali gól, csodás! (1:2) Van remény a döntetlen elérésére. Aktivizálódott mindkét együttes, sorra alakítottak ki helyzeteket, jöttek a próbálkozások, de a somogyvári védelmen nem sikerült túljutni. A 83. percben Bozsó szép és okosan elcsavart szabadrúgását kellett hárítania a vendég kapusnak. Ne volt szerencsénk, sajnos. A Somogyvár nem volt szívbajos és egy ellentámadást góllal zárt le (88. perc)

A meccs utáni séta során a krónikás megint az 1986-os csapatra gondolt, és arra a teára, amelybe valamit bele kellene keverni, hogy az a döntetlen meglegyen már. Czuczka, Kis-Dörnyei, Izsák, Ilia, Héder, Buxbaum manapság mit is gondolhatnak a fociról... Vagy a teáról?

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!

Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.