A rablók több millió forintot reméltek, végül nyolcezer forinttal menekültek el. A mesztegnyői plébános múlt hétfőn hagyhatta el a marcali kórházat. – Ha még egy hétig ott tartanak a kórházban, akkor sohasem gyógyulok fel – mondta vasárnap Galambos Ferenc.
– Aki olyan izgő-mozgó ember mint én, annak nagyon fárasztó a fekvés. Az első éjszakák a plébánián nehezek voltak, de felkészültem rá – vallotta be. Galambos Ferenc, ahogy kijött a kórházból szinte azonnal munkába állt: szolgált Balatonszentgyörgyön és környékén, Homokkomáromban és Marcaliban is gyóntatott a nagyböjti lelkinapon. Falujában a virágvasárnapi misén állt először a hívek elé. Az érdeklődésre és az aggódásra válaszul a mise végén szólt néhány szót a történtekről. – Olyan ez, mint amikor az ember leesik a kerékpárról. Felkel, leporolja magát, viszszaül és folytatja az útját. Én is így tettem – zárta a példával Galambos Ferenc.
Balás Béla megyéspüspök védelmet kért Kiss Iván címzetes préposttól, a Kaposvári Egyházmegye kommunikációs felelősétől megtudtuk: Balás Béla kaposvári megyéspüspök a papok védelmében Gelencsér Attilához, a megyei közgyűlés elnökéhez fordult. – A püspök a mesztegnyői támadás kapcsán fogalmazta meg levelét, melyben együttgondolkodásra kérte a közgyűlés elnökét, hogy mit tehetnek, mit tudna tenni a megye, illetve a települések polgármesterei a papok védelméért – mondta Kiss Iván. – A megyéspüspök felsorolta azt is: az elmúlt évtizedben mennyi bűncselekmény történt a plébániák ellen. Kezdve a jutai és balatonkeresztúri papgyilkosságoktól, folytatva az egyházmegyében történt betörésekkel, s zárva a mesztegnyői plébános bántalmazásáig. Az erőszak elleni összefogásban kitért a pedagógusok, az orvosok, újságírók, s más olyan foglalkozásúak védelmére is, akik jobban ki vannak téve a támadásoknak – folytatta a címzetes prépost, aki előrevetítette, a tárgyalások során abban is gondolkodnak: mi lenne a biztonságos és gazdaságos technikai védekezés a betörések, támadások ellen. Forrás: sonline.hu