Fő tartalom átugrása

Luca napi mókázás

Írta: Balázsiné Miseta Rózsa
Megjelent: 2012. december 14. Péntek, 18:57

IMG_3822Csütörtökön a Noszlopy alsó tagozatosai felelevenítették a Luca-napi hagyományokat. Mondókával űzték el a nőkre leselkedő gonosz boszorkányokat. Luca-búzát ültettek, ha karácsonyig kibújik, megmutatja, hogy milyen lesz a jövő évi termés. Hagymakalendáriumot is készítettek, melyből a következő év hónapjainak az időjárására lehet következtetni.

A harmadik évfolyamos legények osztályról osztályra járva kotyoltak. Megbűvölték a tyúkokat, hogy jó tojók legyenek, bőségre utaló jókívánságokat mondtak. Délután az 1-2 osztályosok boszorkányos puzzle-t raktak össze, míg a 3-4 – eseket Bábi, a főboszorkány fejtörőre hívta.

{gallery watermark=1 watermark:position=se watermark:x=10 watermark:y=10}2012-12-14-18-56-51{/gallery}


Warning: Attempt to read property "image_intro" on null in /home/marcalip/public_html/plugins/system/jp_ce_social_share_joomla/elements/yootheme/elements/social_share/templates/template.php on line 355
Sport - Legfrissebb
Városunk - legfrissebb
Közelben - Legfrissebb
Interjúk - Legfrissebb
Kék hírek - Legfrissebb
Kultúra - Legfrissebb
MTI - Legfrissebb
Közérdekű - Legfrissebb