Mostantól hogy fogom szidni a bírókat ??? :-))))
Írta: Vágó Zoltán
Megjelent: 2013. május 07. Kedd, 18:24
Az elmúlt év őszén a Somogy és Zala megyei Kézilabda Szövetség közösen indított tanfolyamot kézilabda játékvezetőknek. A kiírásban az is szerepelt, hogy várják a fiatalokat és a lányokat is! Több sem kellett négy marcali kézilabdás lánynak és jelentkeztek a tanfolyamra.
Komoly elméleti képzést, fizikai felmérést követte a gyakorlati és elméleti vizsga. Bárczi Kata, Pamuki Alexa, Szabó Eszter és Szecsődi Laura az NBI –es Csurgó, junior csapatának edzőmérkőzésén állt át a másik oldalra, és tartott rendet a fiúk között.(Magunk közt szólva a fiúk nem nagyon voltak tekintettel a lányokra a mérkőzés alatt, mentek és ütköztek mintha éles meccs lett volna! És ahogy utólag megtudtam szándékosan - az ellenőr kérésére - „kakaskodtak" is egy kicsit.)
Aztán a nagyon szigorú írásbeli vizsga és vége. Mostantól Somogy megyében négy új marcali bíró van! Gratulálok lányok!
..... lehet, hogy ezentúl csak úgy „megszokásból" :-) általánosságban nem szidom a bírókat! :-)
A szövetség illetékeseinek pedig gratulálok! Nagyon fontos és jó dolognak tartom, hogy már ennyire fiatalokat is bevonnak a játékvezetésbe.
A „lányaimnak" pedig további sikereket kívánok a sportpályafutásukban, és ha idejük engedi, fújjanak ... és bosszantsanak! :-)))
{gallery watermark=1 watermark:position=se watermark:x=10 watermark:y=10}2013-05-07-19-18-09{/gallery}