Referencia-intézménnyé válhat a Noszlopy
A sikeres közoktatás-fejlesztés érdekében kulcsszerep hárul a hálózati, horizontális tanulás mintaadó tartalmait biztosítani képes iskolákra. A hálózati tanulás elterjesztését segíti a TÁMOP 3.1.7 projekt tevékenységrendszere. Intézményünk: Noszlopy Gáspár Általános és Alapfokú Művészetoktatási Iskola 2012.03.01-től kezdte meg a projekt végrehajtását. A TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0006 kódjelű pályázatunkban képzési szolgáltatásokra, tanácsadói támogatások igénybevételére, eszközbeszerzésre, a projekt megvalósítók szakmai tevékenységére, egyéb költségekre elnyert támogatási forrás nagysága 6 millió forint.
A „hálózati tanulás - referencia intézményi fejlesztés" című projektünk legfontosabb célkitűzése, hogy referencia-intézményként folyamatosan és differenciált kínálattal szolgáljuk a hálózati tanulási folyamathoz a mintákat. Közreműködjünk az intézmények nagyobb közössége számára szervezett szakmai műhelyek tartalmi kínálatának biztosításában és megvalósításában. Kidolgozott jó gyakorlatunkat felkínáljuk a velünk együttműködő intézményeknek. A pedagógusok felkészítését a továbbképzések, és felkészítések segítségével biztosítjuk, amely 20 pedagógus bevonásával történik.
A projekt megvalósítása 8 hónapos időtartalmú, 2012. október 31-én zárul. Ebben az időszakban a szükséges infrastruktúrán kívül teljes mértékben kiépül a személyi feltételrendszer is a működtetéshez. Együttműködési megállapodások születnek intézményekkel, szakmai szolgáltatókkal. Az együttműködések hosszú távúak, amelyek egyben biztosítják a folyamatos fejlesztést is és állandó innovációra késztetik nemcsak a projektmegvalósítókat, hanem a testület szinte minden tagját is.
Az intézmény a pályázat megvalósulása után saját forrásait felhasználva működteti tovább a referencia intézményi szolgáltatást, illetve a referencia intézményi feladatellátáshoz szorosan kapcsolódó szakmai, pedagógiai szolgáltatásaiból jut kiegészítő forrásokhoz.
Célunk továbbá az is, hogy együttműködési lehetőséget biztosítunk a kistérség és a régió intézményeinek, amelyek ellátásához adatbázisok kiépítése történik. A hálózathoz való csatlakozással a további szakmai fejlesztések hátterét tudjuk biztosítani a résztvevő intézmények számára.
A projekttevékenységekhez az is hozzátartozik, hogy olyan interaktív honlapot működtessünk, amely a pedagógusok mellett, a fenntartóknak, és a gyerekeknek lehetőséget biztosít a korszerű IKT eszközhasználat alkalmazására közösségi tanulási formák elterjesztésére. Az erre történő felkészülést segíti egy tantestületi képzés 2012 júniusában.
Intézményünket az EDUCATIO 2011 júliusában előminősítette és alkalmasnak tartotta, hogy megkezdjük a felkészülést a referencia intézményi feladat ellátására, amelyet egy minősítési folyamat fog lezárni a projektidőszak végén. Reményeink szerint itt kapjuk meg a végleges minősítést, és válik elismerten is példaértékűvé szakmai tevékenységünk.