Fő tartalom átugrása

Gripen ment az engedély nélkül érkező repülőgépek elé

Írta: mti
Megjelent: 2012. június 30. Szombat, 15:29

1_SWE_2_Budapest, 2012. június 30., szombat (MTI) - Két kisebb, úgynevezett ultrakönnyű, német lajstromú repülőgép sértette meg a magyar légteret szombat délelőtt, emiatt egy Gripen vadászgép felszállt Kecskemétről - közölte a Honvédelmi Minisztérium az MTI-vel. A közlemény szerint éles riasztásra kellett a levegőbe emelkednie az ország légterének védelméért felelős egyik Gripen vadászgépnek, mert két kisebb repülőgép engedély és repülési terv nélkül lépett Ausztria felől a magyar légtérbe. Hozzátették, mielőtt a gépek beléptek volna a magyar légtérbe, a magyar hatóságok, az osztrák hatóságok és az olaszországi NATO-parancsnokság is megpróbálta beazonosítani azokat. A Gripen vadászgép pilótája végül Balatonkeresztúrnál látta meg a gépeket, amelyek éppen leszálláshoz készülődtek - írta a HM. A helyszínen a rendőrség igazoltatta a kisrepülőgépek személyzetét, ellenük hatósági eljárás indul. A Gripen visszatért a kecskeméti bázisra.


Warning: Attempt to read property "image_intro" on null in /home/marcalip/public_html/plugins/system/jp_ce_social_share_joomla/elements/yootheme/elements/social_share/templates/template.php on line 355
Sport - Legfrissebb
Városunk - legfrissebb
Közelben - Legfrissebb
Interjúk - Legfrissebb
Kék hírek - Legfrissebb
Kultúra - Legfrissebb
MTI - Legfrissebb
Közérdekű - Legfrissebb