Sikeresen zárult a mentőbúvár minősítő gyakorlat Gyékényesen
A tegnapi erőpróba folytatásaként újabb önkéntes mentőszervezetek mentőbúvár csoportjai tették próbára tudásukat a Nemzeti Minősítő Rendszer aspektusából.
A kétnapos nemzeti búvár-minősítés második napján sikeresen megszerezte a Somogy Mentőcsoport tagszervezete, a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata Egyesület a nemzeti minősítést, akik két búvárcsoporttal is helytálltak a megmérettetésen. Rajtuk kívül a Fővárosi Központi Rendeltetésű Mentő Szervezet adott számot felkészültségéről a mai napon.
A Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szervezésében és a Magyar Búvár Szakszövetség valamint a BM OKF Országos Polgári Védelmi Főfelügyelőség szakmai felügyelete mellett megtartott nemzeti minősítő gyakorlatot két nap alatt összesen hat mentőszervezet hajtotta végre azonos feltételekkel. Kivétel nélkül eredményes minősítést szereztek. Ők mostantól ahhoz az elit körhöz tartoznak, akik szaktudásuk révén jogosultak képviselni a katasztrófavédelmet a mentőakciók során.
A minősítő bizottság elnöke Jackovics Péter tű. alezredes, a BM OKF műveletirányítási főosztályvezető-helyettese a gyakorlatot zárásaként sikeresnek értékelte a kétnapos munkát, és kiemelte a minősítés jelentőségét, ugyanis 2012. október 1-től csak a Nemzeti Minősítő Rendszer keretében megszerzett minősítés birtokában vehetnek részt az önkéntes mentőszervezetek a katasztrófavédelem munkájában.
Sikeres minősítést szerzett hat önkéntes mentőszervezet:
1. a Bakony Mentőcsoport (MTTSZ Veszprém Megyei Búvárklub),
2. a Fővárosi Központi Rendeltetésű Mentőszervezet (BHG Búvárklub),
3. a Moson Mentőcsapat (Deepex Iparibúvár Szolgálat),
4. a Nyír Mentőcsoport (Kelet-Magyarországi Speciális Mentő Egyesület),
5. a Savaria Dive Sportegyesület és Búvárklub és
6. a Somogy Mentőcsoport (Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata Egyesület).
A képeket a Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság készítette.
(a galéria kis képekre kattintva érhető el){module [99]}