Több nyertes Leader pályázat Balatonkeresztúron …
Megújulhat a tűzoltószertár
Leaderes pályázati pénzt, 5,3 millió forintot nyertek a helyi polgárőrök az egyesületnek is helyet adó tűzoltószertár épületének felújítására. Noha a megítélt összeg kevesebb, mint amennyit a pályázatban kértek, az épületet így is fel kívánják újítani.
Felújítják a plébániát
A Balatonkeresztúr Műemléktemplomáért Közhasznú Alapítvány sikerrel pályázott és nyert el 9,2 millió forintot a plébánia épületének korszerűsítésére a Balatongyöngye Vidékfejlesztési Egyesület LEADER Csoport közreműködésével. Így már az ősszel megvalósulhat az épület hőszigetelése, a nyílászárók cseréje, valamint a fűtés korszerűsítése.
Turizmusfejlesztés leaderes pályázatból
Balatonmáriafürdő-Balatonkeresztúr Turisztikai Egyesülete is sikerrel pályázott a Balatongyöngye Vidékfejlesztési Egyesület LEADER Csoportnál, ekképpen Településmarketing, turisztikai látványosságok, helyi és épített környezet bemutatására irányuló marketing című pályázatára 5 millió Ft támogatást nyert. Horváth Anita turisztikai menedzser tájékoztatása szerint a pályázat egyes elemeinek megvalósítása szeptemberben elkezdődik, az egész projekt várhatóan 2013 végére fejeződik be. Terveik szerint a támogatás segítségével folytatódik a Zenefalu projekt megvalósítása. Az egyesület vezetése várja a tagok javaslatait a fejlesztésekkel kapcsolatban.
{module [99]}