Skip to main content

Újra Berényé a Kastély ...

Írta: balatonbereny.hu
Megjelent: 2011. május 27. Péntek, 05:01

berenyA község javára lemondott balatonberényi üdülőjéről a Honvédelmi Minisztérium

A pályázati úton történő értékesítés sikertelensége miatt, valamint arra tekintettel, hogy az önkormányzat törvényben foglalt feladatának ellátására kívánja felhasználni az ingatlant, a vagyonkezelő részéről megadta előzetes hozzájárulását a honvédségi üdülő ingyenes önkormányzati tulajdonba adáshoz a Honvédelmi Minisztérium. A döntésről Hende Csaba honvédelmi miniszter 2011. május 18-án kelt levelében tájékoztatta Horváth László polgármestert.

A vagyonátadásról a végleges döntést a 2007. évi CVI. tv. c. pontja (3) bekezdése értelmében a Kormány fogja meghozni, s arról nyilvános határozat készül. A határozat előkészítése az MNV Zrt. feladata.

Arról már korábban megállapodott községünk a Honvédelmi Minisztérium illetékeseivel, hogy az egykori Hunyady-kastélyban hosszú ideig működő csapatpihenőben maradt ingóságokat önkormányzatunk térítésmentesen megkapja. Többek között ezek segítségével sikerül majd berendezni az általános iskola épületében kialakított erdei iskolát.

Közismert tény, hogy Balatonberény Község Önkormányzata időskorúak szociális gondozása, illetve gyermektáboroztatás céljából kérte vissza a honvédségi üdülőt, s most úgy tűnik, végre sikerül pontot tenni a 2005 óta húzódó ügy végére.

Sport - Legfrissebb
Városunk - legfrissebb
Közelben - Legfrissebb
Interjúk - Legfrissebb
Kék hírek - Legfrissebb
Kultúra - Legfrissebb
MTI - Legfrissebb
Közérdekű - Legfrissebb