Se munkaviszony, se pénz
A Kaposvári Rendőrkapitányság Vádelőkészítő Osztálya csalás vétség elkövetésének magalapozott gyanúja miatt eljárást folytatott T. József kaposvári lakos ellen.
A gyanúsított 2011. augusztusában szóban megállapodott a sértettel abban, hogy hitelfelvételhez fog segítséget nyújtani. Megígérte, hogy a sértettet papíron felveszi alkalmazottnak és 3 hónap munkaviszonyt leigazol számára, mely elegendő ahhoz, hogy egy banktól hitelt kapjon.
A sértett hölgy ezen ügyintézéséért 75.000.-Ft-ot fizetett ki a gyanúsítottnak, aki még abban a hónapban telefonos üzenetet is küldött egy Kft. nevével, miszerint már 13 hónapja alkalmazásában áll, mint adatfeldolgozó. A gyanúsított azonban ténylegesen semmit sem intézett, semmilyen segítséget sem nyújtott a hitelfelvételben, a sértettet szándékosan tévedésbe ejtette, ezáltal jogtalan haszonra tett szert.
Az ügyet a Kaposvári Rendőrkapitányság 2013. január elején vádemelési javaslattal megküldte a Kaposvári Járási Ügyészségnek.