Skip to main content

Önkéntes tűzoltók mentettek Balatonszentgyörgyön és Törökkoppányban

Írta: Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Megjelent: 2013. március 05. Kedd, 19:32

1katvEgy személy eszméletét vesztette a kéményből visszaáramló füsttől, a katasztrófavédelem eljárást indít.

Balatonszentgyörgyön a Battyán utcában egy vegyes tüzelésű kazán kéményéből a füst visszaáramlott az épület pincéjébe, ahol egy személy tartózkodott, ő a füsttől eszméletét vesztette. A sérültet a balatonszentgyörgyi önkéntes tűzoltók mentették ki a füsttel telítődött helyiségből. A helyszínre riasztották a keszthelyi tűzoltókat és a területileg illetékes Somogy megyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálatot is a káreset felszámolásához és az azt követő elsődleges vizsgálati eljárás lefolytatásához. A Marcali Katasztrófavédelmi Kirendeltség hatósági eljárást indít az ügyben, amelybe bevonja a kéményseprő-ipari szolgáltató szakembereit is.

Hétfő délelőtt Törökkoppányban a Kossuth Lajos utcában egy körülbelül kilencven négyzetméteres egyszintes, tégla és tömés falazatú, fa tetőszerkezetes, cserép fedésű családi ház födémrésze és szigetelése égett a kémény körül körülbelül öt négyzetméteren.

A törökkoppányi önkéntes tűzoltók kivittek két 11,5 kilogrammos PB gázpalackot a házból, áramtalanították az épületet és megkezdték a tűz oltását. A helyszínre érkező tabi önkormányzati tűzoltók egy vízsugárral eloltották a tüzet, majd kéziszerszámokkal és egy puttonyfecskendővel megszüntették az izzást. Az eset során személyi sérülés nem történt.

Sport - Legfrissebb
Városunk - legfrissebb
Közelben - Legfrissebb
Interjúk - Legfrissebb
Kék hírek - Legfrissebb
Kultúra - Legfrissebb
MTI - Legfrissebb
Közérdekű - Legfrissebb