Skip to main content

Közösségi szolgálat a Marcali Katasztrófavédelmi Kirendeltségen.

Írta: Tóth Róbert
Megjelent: 2013. április 17. Szerda, 15:49

IMG_20130322_1229362012. szeptember elsejével hatályba lépett a nemzeti köznevelésről szóló törvény nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló miniszteri rendelet, amelynek egyik újdonsága, hogy azoknak a középiskolásoknak, akik 2016. január 1. után érettségiznek, ötvenórányi közösségi szolgálatot kell teljesíteniük. A diákoknak erre a katasztrófavédelemnél is lehetőségük lesz.

Közösségi szolgálatnak az a munka számít, amelynek során a diák a saját helyi közössége javát szolgáló, anyagi érdektől független tevékenységet folytat szervezett keretek között. Ilyennek számít a katasztrófavédelmi, egészségügyi, szociális és jótékonysági, oktatási, kulturális és közösségi, környezet- és természetvédelemi, óvodáskorú, sajátos nevelési igényű gyermekekkel, tanulókkal, az idős emberekkel közös sport- és szabadidős területen folytatható tevékenység.

A Marcali Katasztrófavédelmi Kirendeltség és a Marcali Hivatásos Tűzoltóság 2012. év végén együttműködési megállapodásokat kötött középiskolákkal közösségi szolgálati kötelezettség sikeres teljesítésének végrehajtása érdekében. Egyrészről a Berzsenyi Dániel Gimnázium, Közgazdasági Szakközépiskola és Kollégium, másrészről pedig a Széchenyi Zsigmond Szakközép és Szakiskola részéről jöttek létre megállapodások, erről a diákok személyesen is iskolájukban kaphattak felvilágosítást.

A Marcali Katasztrófavédelmi Kirendeltségen a 9. és 10. korosztályokból közel 60 diák kezdte, illetve kezdi meg katasztrófavédelmi közösségi szolgálati tevékenységüket.

A katasztrófavédelem kiemelt célja a gyermekek és fiatalok katasztrófavédelmi felkészítése, amelynek érdekében országszerte lehetőséget biztosít a középiskolás diákok számára, hogy közösségi szolgálati kötelezettségüket a katasztrófavédelem szerveinél, megyei igazgatóságokon, kirendeltségeken, tűzoltó-parancsnokságokon teljesítsék.

Ennek során megismerhetik a szervezet feladatrendszerét, kialakul bennük a biztonság, a katasztrófák megelőzése és a katasztrófák elleni védekezés melletti elkötelezettség és felelősségérzet, és későbbi életük folyamán nagy valószínűséggel többet tesznek majd saját és környezetük biztonságáért.

Mindezt a katasztrófavédelem úgy kívánja elérni, hogy a közösségi szolgálatra hozzá jelentkező fiatalokat bevonja a szervezet mindennapi tevékenységébe, részt vehetnek a szervezet napi működésében, így maguk is átélhetik, miben áll a katasztrófák elleni védekezés. Közreműködhetnek a megelőzési, felkészülési feladatokban, például iskolai tűzriadók megszervezésében, felvilágosító tevékenységben, de a tanulók kiterjedt káresemények során részt vehetnek a beavatkozások háttértámogatásában is.

{gallery watermark=1 watermark:position=se watermark:x=10 watermark:y=10}2013-04-17-15-50-03{/gallery}

{module [99]}

Sport - Legfrissebb
Városunk - legfrissebb
Közelben - Legfrissebb
Interjúk - Legfrissebb
Kék hírek - Legfrissebb
Kultúra - Legfrissebb
MTI - Legfrissebb
Közérdekű - Legfrissebb