KÖZELBEN

IMG 9242

Szeptember 3-án újra megszólalt a csengő Szőcsénypusztán is, ahol 270 tanuló kezdte meg a Tóth Krisztina igazgatóhelyettes asszony által, hivatalosan is megnyitott 2018/2019-es tanévet.

 

A 103 újonnan érkező tanuló olyan intézményt választott, amely elkötelezett a szakma iránt, amely környezettudatosságra nevel, ahol érték a tudás, a szakma szeretete. A mezőgazdasági profilú intézményben erdész technikus (4+1), mezőgazdasági gépész, erdészeti szakmunkás, szakmunkások szakközépiskolája osztályok indultak a 9. évfolyamon, ill. beszámoltatási rendszerben egy éves képzés keretében gépjavító, gépüzemeltetők, valamint erdész technikusok az esti tagozaton.

 

Iskolánk tanári kara új kollégákkal bővült, sok sikert kívánt Nekik az előttük álló feladatokhoz, a távozó kollégáknak pedig sok sikert kívánt új munkahelyükön.

 

Nagy szeretettel gratulált Keresztes Zsuzsanna 10. A osztályos tanulónak, aki elnyerte, az országban harmadmagával, az Országos Erdészeti Egyesület „Erdészcsillag Ösztöndíját”, amelyet dr. Magas László az Országos Erdészeti Egyesület „Erdészcsillag Alapítvány” Kuratóriumának tagja adott át. Kiemelte, hogy az ösztöndíjat határon túli és belüli tanulók is megpályázták, a három nyertes pályázat egy csíkszeredai, egy mátrafüredi és Zsuzsanna személyében egy szőcsényi diák volt. Büszkék vagyunk rá, gratulálunk!

 

Örömünkre szolgált az is, hogy diákjaink nyáron is öregbítették iskolánk hírnevét. Gépészeink országos megmérettetésen nem találtak legyőzőre, az Axiál Kft. által hirdetett Élt át igazán! verseny döntőjében, Hódmezővásárhelyen. Gratulálunk a csapatnak és felkészítőjüknek is!

 

Minden tanév első napja feszültséggel, ugyanakkor várakozással, örömmel teli. Végignézve az arcokon is ezt láttuk, az ismeretlentől való félelmet, az otthon elhagyását jelentő fájdalmat, de csillogó szemeket, tanulni, dolgozni akaró tanulókat.

 

Legyen ez az útravaló a tanév folyamán: „Az iskola arra való, hogy az ember megtanuljon tanulni, hogy felébredjen tudásvágya, megismerje a jól végzett munka örömét, megízlelje az alkotás izgalmát, és megtalálja a munkát, amit szeretni fog.” (Szent-Györgyi Albert)

Írta: Kisgyura Brigitta

Fotó: Csernalovics László, Matakovics István

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.