KÖZELBEN

IMG 20180928 153551

Elkezdődött a 2018/19-es tanév. Ha szeptember, akkor a mezőgazdaságban a szántásé a főszerep, hiszen a kukoricabetakarítás után a talajelőkészítés a legfontosabb feladat. Tanulóink több éve vesznek részt a középiskolás szántóversenyen.

 

Az idén az időjárás is a versenyzőkkel volt. Szeptember 28-án Kaposváron a Móricz Zsigmond Mezőgazdasági Szakképző Iskola szervezésében került megrendezésre a verseny, melyet az ötletgazda, Torma Sándor úr, a házigazda, és egyben a szőcsényi iskola nyugalmazott igazgatója nyitott meg. Iskolánkat két tanuló, Orsós Győző 10. C, és Ress Máté 12. C osztályos tanuló képviselte.

 

A versenyzők 2-3, vagy 4-5-testű ágyekékkel és váltva forgató ekékkel végezték a versenyfeladatokat, amelyek a következők voltak: 20 m széles, 100 m hosszú terület felszántása, ill. nyitó- vagy kezdőparcella-készítés, ékszántás és záróbarázda készítése. A 19 fiatal közül Ress Máté a 4. helyet, Orsós Győző a 7. helyet szerezte meg. Gratulálunk a tanulóknak és felkészítőjüknek, Pauleczki Zoltánnak is!

 

Fotó: Pauleczki Zoltán

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.