KÖZELBEN

20181018 095646

A kaposvári Kinizsi Pál Élelmiszeripari Szakgimnázium és Szakközépiskola adott otthont idén is a megyei Pályaválasztási Kiállításnak és Szakmabemutatónak.

 

A kiállítás segítségével könnyebbé válhat a döntéshozatal a pályaválasztással, továbbtanulással és szakmákkal kapcsolatos kérdésekben. A kiállítók Somogy megye középfokú oktatási intézményei, egyetemek, pályaválasztást segítő szervezetek voltak.

 

Évek óta vesz részt ezen a bemutatón a Széchenyi Zsigmond Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium is. Nem titkolt célja minden oktatási intézménynek, hogy minél több tanuló érdeklődését keltse fel, és a jelentkezési lapon az adott iskola szerepeljen első helyen. Iskolánk új arculattal, több tanuló bevonásával, szakmáink gyakorlatközeli bemutatásával jelent meg.

 

A kertészek által elkészített kompozíciók, az erdészeti szakmunkások gyakorlati bemutatója, kürtöseink hívó szava sok-sok érdeklődőt vonzott az iskola standjához. Úgy gondoljuk, hogy ez a titok nyitja. A még lamentáló nyolcadikosokat csak úgy lehet egy pálya felé terelni, ha olyan megbízható, a problémáikat értő fiatalok segítenek ebben nekik, mint az adott szakmát tanulók.

 

Tanítványaink, akik segítőink voltak ezen a két napon: Kőműves Vivien, Nagy Réka, Orsós Dzsenifer, Varga Kitti, Czekmeiszter Zsolt, Nagy Artúr, Weisz János, Gál Bence. Kiemelem hozzáértésüket, önzetlenségüket, közvetlenségüket, kedvességüket, de egyben szakmaiságukat, és azt a fajta empátiát, amit mutattak a szakmabemutatóra érkező nyolcadikosok felé.

 

Kollégáim munkáját sem szeretném kihagyni, akik áldozatos munkával készítették elő, valósították meg ezt a két napot. Köszönjük!

 

Írta: Kisgyura Brigitta
Fotó: Tanulóink

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.