KÖZELBEN

IMG 0226

Új tanév, új arcok, új kilencedikes diákok, új kollégák, régi hagyományok, gyönyörű környezet várta tanulóinkat, a pedagógusokat, a szülőket, vendégeket a tanévnyitó reggelén.

 

 

IMG 0227j

Tóth Krisztina igazgató asszony köszöntője hangzott el a Himnusz taktusai után. Ebben a tanévben 96 tanuló kezdte meg tanulmányait az intézményben a kilencedik évfolyamon, ill. a technikus képzésben, a szakmunkások szakközépiskolájában és a ráépüléses képzésben. Iskolánk szakmai palettája kibővült a mezőgazdasági gépésztechnikus képzéssel. A nyári szünet alatt felfrissültek a tantermeink, a műhelyek. Az elvégzett munkáért köszönet jár a kollégáknak és tanulóinknak is!

 

Új kollégákat köszönthetünk tantestületünkben, Leopold Lászlót, aki angol-történelem szakos középiskolai tanár, Ledniczkiné Dusnoki Zsuzsannát, angolt és kommunikációt oktat majd, ill. Mohácsi Krisztiánt, aki részmunkaidőben informatikát oktat majd tanulóinknak. Két kollégánk távozott intézményünkből, sok sikert kívánunk nekik a választott munkahelyeiken.

 

IMG 0262j

 

Nagy örömünkre szolgált, hogy iskolánk egyik tanulója, már másodszor nyerte el az „Erdészcsillag Alapítvány Ösztöndíját”, amelyet az Országos Erdészeti Egyesület képviselője Spingár Péter úr, a SEFAG Zrt. termelési vezérigazgató-helyettese adott át Keresztes Zsuzsanna, 11.A osztályos tanulónak. Az Alapítvány szociálisan rászoruló, kimagasló tanulmányi eredménnyel rendelkező, és szakmai elkötelezettséggel bíró tanulóknak adományozza az ösztöndíj lehetőségét. Ebben az évben négy tanuló nyerte el az országhatáron belül és kívül, ezt a magas rangú ösztöndíjat. Büszkék vagyunk rá, hogy Zsuzsi idén is elnyerte.

IMG 0244j

Állandó kiállítás nyílt a kastélyban, amelyet bárki megtekinthet. Gölöncsér Gergely úr és családja, gím, dám és őzbaktrófeákat ajándékozott iskolánknak. Széchenyi Zsigmond szavaival élve: „Minden trófea, egy önálló emlékmű!” Ezt a szellemiséget képviselve, erdész, vadász hagyományainkat erősítve, vállaltuk a családi hagyaték megőrzését. Ezek után igazgató asszony a 2019/2020-as tanévet hivatalosan is megnyitotta! Jó munkát kívánunk minden tanulónak, pedagógusnak!

 

Fotó: Matakovics István

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.