KÖZELBEN

IMG 20191007 103904 Közepes

Ökoiskolaként többféle rendezvénnyel készültünk „Az állatok világnapjára” október 4-én. Diákjaink napi életgyakorlatába egyre jobban beépül a környezetvédelmi és a takarékos szemléletmód.

 

 

A hatodik osztályosok kezdeményezésére újra indítottuk az az iskolaújságot, melyben az iskola életét bemutató írások mellett nagy hangsúlyt kapott az „év állata, növényei” bemutatása. Ezekre az ismeretekre alapuló rejtvényfejtő versenyt, illetve meseíró versenyt szerveztünk, melynek célja elsősorban Földünk különleges, csodálatos élővilágának megismerése volt.

 

A végeredmény

Meseíró verseny:

alsó tagozat: 1.helyezett: 4. osztály
felső tagozat: 1. helyezett: 8.b. osztály

Rejtvényfejtő verseny:

alsó tagozat: 1. helyezett: 4. osztály
felső tagozat:1. helyezett: 6. osztály

 

A jeles nap alkalmából, a Dobó Színház tanulói Lázár Ervin: A Négyszögletű Kerek Erdő című művének feldolgozását adták elő a Balatonszentgyörgyi Margaréta és tagintézménye a Balatonberényi Csicsergő körzeti óvodákban.

 

Az állatok világnapján vendégünk volt Szolnoki János lovasedző, oktató és túravezető, aki Glória nevű kancáján érkezett intézményünkbe, Balatonberényből a Családi Lovardából, diákjainknak és az óvodásoknak mutatta be a lovas életmód szépségeit, feladatait, a gyerekek nagy örömére.

 

Rajzverseny is színesítette programjainkat. A tanulók általuk választott állatot/állatokat ábrázolhattak A/4 méretben, technikai megkötés nélkül. A beadási határidőre 82 db színvonalas pályamunka gyűlt össze, amelyekből kiállítást rendeztünk az iskola aulájában. A zsűri a négy korcsoport, díjazott alkotóit oklevéllel és rajzeszközökkel jutalmazta.

A rajzverseny eredményei:

1-2. osztály:

I. helyezett – Kánya Fanni
II. helyezett – Horváth Emma
III. helyezett – Gál Csenge

3-4. osztály:

I. helyezett –Hollender Hanna
II. helyezett – Kardos Sarolta
III. helyezett – Szabó Cintia Szimonetta

5-6. osztály:

I. helyezett – Erdélszki Tímea
II. helyezett – Kovács Lilla
III. helyezett – Oláh Barbara

7-8. osztály:
I. helyezett – Németh Regina
II. helyezett – Berkes Emília
III. helyezett – Erdélszki Tamás

Gratulálunk az alkotóknak! Köszönjük szervező kollégáinknak a tartalmas és színes programokat!

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.