KÖZELBEN

 DSC6020

Őszi napfény, sárgálló kukoricatáblák, aratásra váró termények, jól felkészített gépek és lelkes diákok, akik a tanulás mellett a gyakorlati tevékenységek során szerzik tapasztalataikat, sajátítják el a munkavégzés egyes fázisait. De a munka és tanulás folyamata csak akkor lehet sikeres, ha párosul testi-lelki egészséggel, egészséges magatartásformákkal, tudatossággal.

 

 

Ezeknek a gondolatoknak a szellemében egészségnapot szerveztünk. A legfőbb cél a tudatosság, az egészségmagatartás kialakítása, a figyelemfelkeltés, a prevenció volt. Két nagy részre lehet bontani a napot, a reggeli órákban előadásokat hallgathattak a tanulók több csoportban.

 

Balogh István a Kerékpár történetéről, a kerékpáros sportról, Simon Tibor a Küzdősportokról, Gajár Hajnalka a Hirtelen fellépő rosszullétekről, Szalay Miklós Az online tér veszélyeiről, az energiaitalok káros hatásairól, Dr. Gonda Péter az Egészséges táplálkozásról, a túlzásba vitt testépítésről, és táplálékkiegészítőkről beszélt, Szecsődi Laurától pedig Egy sportoló naplója címmel hallhattunk érdekes előadást.

 

A tanulsága ezeknek az előadásoknak úgy gondolom az volt, hogy elgondolkodtatott. Például arról, hogy én, mi, mit tehetünk saját egészségünkért, hogy érdemes foglalkozni a testmozgással, hogy a mai rohanó világban nem szabad megelégednünk a technika nyújtotta eszközökkel és előnyökkel, ki kell lépnünk a természetbe, látnunk kell saját magunk határait és kontrollálni tevékenységeinket. Ha ma nem is tettek fel sok kérdést diákjaink, de a következő napokban biztosan sok minden átértékelődik bennük. A nap második részében az osztályokból csapatok szerveződtek és ki-ki, ment az erdei olimpiára, kerékpáros túrára, zöldség-, gyümölcs szobrászatra, focira, „igazi” játékbarlangba vagy éppen az erdei túrára. Előzetes feladatnak az osztályoknak plakátokat kellett készíteniük, nagyon ötletesek és figyelemfelhívók voltak. Igyekeztünk minden tanulót bevonni, megmozgatni. Iskolánk pedagógusai, nevelői, oktatói sem maradhattak ki, hiszen aktív közreműködői, tevőleges részesei voltak a napnak.

 

Rávilágítottunk az élet egy picinyke szeletére, amelyre sosincs késő odafigyelni, az egészségre. Talán diákjainkat is megérintette a sok-sok történet jóról-rosszról egyaránt, s ha nem is mindenki, de sokan választják azt az életet, amelyet boldogan, egészségben lehet eltölteni.

 

Fotó: Csernalovics László, Meiszter Dávid

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

covid

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.