KÖZELBEN

 DSC8333

Pályaválasztási nyílt napot tartott a Széchenyi Zsigmond Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium.

 

 

Az őszi időjárás sem kedvetlenítette el a hozzánk látogatókat, reggel 9-kor Tóth Krisztina igazgató asszonyt közel 80 fő várta az iskola étkezőjében, hogy meghallgassa a szakmakínálatot, a továbbtanulási feltételeket. Igazgató asszony kiemelte a jogosítvány megszerzésének lehetőséget, a szakmaiságot, a gyakorlati lehetőségeket, a kollégiumi ellátás lehetőségét.

 

A tájékoztató után a Nagykanizsáról, Sávolyról, Zalakomárból, Zalaszentbalázsról, Zalaszántóról érkező tanulókat, a kedves érdeklődő szülőket négy kolléga kísérte el az intézmény hat pontjára: a vadasparkba, a kertészetbe, az erdészeti szakmunkások tanpályájára, a gépműhelyekhez, a kastélyban látható két állandó kiállításunkra, és az erdészeti interaktív szaktanterembe.

 

Mindenhol értékes tapasztalatokkal lettek gazdagabbak a tanulók, jobban átlátják a mi iskolánkban megtanulható szakmákat. Kollégáim szakmai hozzáértéssel válaszoltak a feltett kérdésekre, kipróbálhatták, milyen belülről egy mezőgazdasági munkagép, bepillantást nyerhettek az üvegházban, fóliaházban végzett munkára is.

 

Sok-sok érdeklődő arcot láthattunk a tanpályán, ahol a végzős erdészeti szakmunkás tanulóink mutatták meg a szakma alapjait. A vadaspark pedig ilyen őszi napon is igazi élményt nyújtott. A vadász, erdészhagyományokat szem előtt tartva, diákjaink a vadászkürt megszólaltatásával invitálták be az iskolatörténeti, és a Széchenyi Zsigmond emlékszobába az érdeklődőket.

 

Bízunk abban, hogy ez a mai nap is fémjelezte, milyen munka folyik intézményünkben. Hívjuk, várjuk a hozzánk jelentkező fiatalokat!

 

Fotó: Csernalovics László

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Lergel

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.