KÖZELBEN

Zselic 2

Az új szakképzési törvény szellemében a lehető leggyorsabban elkezdtük oktatásunk közelítését a gyakorlathoz. Ennek fontos része az elméleti ismeretek megszerzésén túl a szakmai alapozás, ahol a tanulók megismerhetik a gyakorlatban folyó munkát, az ott alkalmazott technikát, valamint a munkavállalók elvárásait a leendő munkavállalókkal szemben.

 

 

Mocz 3

2020. augusztus 9-én a 9/B osztály a Mocz és Társa Magánerdészet Kft. munkatársainak (László Diána ügyvezető, László Péter főmérnök) szakvezetésével ismerkedett meg az ország egyik legjelentősebb magánerdőgazdálkodójánál folyó munkával. A bemutató során a házigazdák kiselőadásaiban a gazdálkodáson túl, az erdő természetes fejlődési folyamatait, a csemetetermesztés fortélyait, valamint közjóléti tevékenységüket is ismertették a terepi bejárás során, melyet egy finom ebéd követett.

Claessens 1

Ezt követően a Claessens Group növénytermesztési ágazatával, annak korszerű gépparkjával, valamint karbantartó műhelyével ismerkedtek tanulóink Kövesi János szántóföldiágazat-vezető élvezetes kalauzolásával.

 

2020. augusztus 15-én a 9/A osztály tanulói a SEFAG Zrt. Zselici Erdészeténél tettek látogatást. Az állami erdőgazdálkodást, az ott folyó munkát, az erdők hármas funkcióját Pintér Ottó a Zselici Erdészet igazgatója, és Javós Zoltán kerületvezető erdész mutatták be tanulóinknak. Nagy sikert aratott a fiatalság körében a korszerű gépekkel folyó fakitermelési technológia megtekintése, ahol a gépeket nem csak munka láthatták, hanem a pilótaülésben helyet foglalva belülről is megtekinthettek. Természetesen itt is megismerték az erdők fejlődését, valamint az egyes éltfázisokban az abban végzendő munkafolyamatokat.

Zselic 3

Az erdészet közjóléti tevékenységét, a természetvédelem érdekében tett erőfeszítéseit a terepi bejárás egy-egy állomása jól szemléltette. A vadászat iránt érdeklődők pedig az igazgató úr előadásában ebből is ízelítőt kaptak. Az erdészet által készített tartamos ebéd után elbúcsúztunk vendéglátóinktól, mivel vártak bennünket Kaposváron a Hunnia Fagép Kft. gépjárműjavító bázisán. Itt Németh József bázisvezető kalauzolásával a bázis működésével, az egyes munkafolyamatokra specializálódott szerelőműhelyek felszereltségével ismerkedtünk.

 

Végezetül köszönjük vendéglátóinknak a tartalmas programokat, valamint az „Ember az Erdőért” Alapítványnak a támogatást, mely utazásunkat és ellátásunkat lehetővé tette.

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.