KÖZÉRDEKŰ

 p03 portal2

Megtörtént az átköltözés az új tárhelyre, felkerült a teljes Marcali Portál anyaga. 2000. szeptembertől napjainkig. A jelenleg 66,73 GB adat két címen érhető el. Az aktuális adatok 2011. áprilistól máig a marcaliportal.hu címen - ahogy eddig! A 2000. szeptember 20. és 2011. áprilisig terjedő időszak cikkei az old.marcaliportal.hu címen érhetők el.

 

 

 

Néhány sor a kezdetekről:

 

A Marcali Portál (Marcali Online - Marcali Portál) a 2000 -ben városunkban megjelent Marcali Hírek internetes verziójaként indult. Az újság első száma 2000 szeptemberében került fel az internetre. A Marcali híreivel foglalkozó egyik legkorábbi internetes tartalom 2000. szeptember 20. -án jelent meg a digitális térben. Már léteztek korábban készült honlapok is pl. a Gágó Robi Marcali VSZSE női kézilabda csapatával foglalkozó oldala, illetve a Kalló Zoli magánhonlapja, Komáromi Gyula (?) honlapja, de azok és emlékeim szerint nem voltak városi hírekre szakosodva. Akkoriban már nekem is volt egy-két tematikus honlapom ... nagyon csekély tartalommal! De „hírportálként” ez volt az első!

 

2000 és 2003 között egy hírgyűjtő oldal volt a honlap. A Somogy megyében és az országban már működő internetes tartalomszolgáltatók híreit gyűjtöttem össze – azokat amelyek városunkhoz voltak kapcsolhatóak – és tettem közzé. Az első saját hírem 2003 decemberében jelent meg. 2004 -től már egy kicsit több saját tartalom jelent meg... ekkor már volt egy érzékelhető látogató-olvasó szám növekedés. Ez a tény inspirált arra, hogy egyre jobban foglalkozzak a Marcali Portállal.

 

A kétezres években több honlapot készítettem a Marcaliban működő egyesületeknek, civilszervezeteknek, iskoláknak, intézményeknek. (Megvannak!) Készítetten több településnek is honlapot, azok ma már nem az én munkám részei ... Ahogy fejlődött országunkban az internetes kultúra, majd a jogszabályok is előírták a saját honlapot cégeknek, intézményeknek, és egyre többen foglalkoztak weboldal szolgáltatással, elfogytak ezek a munkáim. Ezért aztán 2007 szeptembere óta már a Portál az első számomra.

 

A tartalomról ... fognak hibákat találni, mert több honlapot gyúrtam egybe, sajnos van olyan tartalom is ami elveszett, főleg képek. (Valahol itt van a gépemen, illetve tárhelyeken, ha sok időm lesz igyekszem visszaállítani.) Arra kérem Önöket ha találnak hibás hivatkozást, akkor a linket küldjék el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre. Köszönöm!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Lergel

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.