kezilabdaA Fradinál jártak ma kézilabdásaink. A sérülésektől, betegségtől terhelt junior csapatunk kikapott a tabellán előttünk álló házigazdáktól. FTC II - Marcali VSZSE NBI/B női junior 37-25 (22-15). A felnőtt csapatunk győzött idegenben. FTC II - Marcali VSZSE Női NBI/B kézilabda 31-38 (14-17). Gratulálok a győztes felnőtt csapatnak, és jobbulást minden maródi játékosunknak!

Balogh Bea nyilatkozata:

A Fradinak egy nagyon jó junior csapata van, nagyon lendületesen és határozottan támadtak. Eredményesek voltak átlövésben, és hát, ha mi hibáztunk akkor egyből lerohantak minket.

Az első félidőben inkább a védekezéssel voltak gondjaink, amúgy szép támadásokat vezettünk. A második félidőre elfáradtunk. Három belső emberem volt a csapattal, a többiek igazából mind szélső játékosok. Ennek volt köszönhető az, hogy a második félidőre tetemes hátrányba kerültünk.

12 játékossal tudtam számolni, nagyon elfáradtak. Dicséret illeti a Katát (Bárczi Kata) 14 gólt dobott! Dicséret illeti még a Larát (Szecsődi Laura) és a Dodót (Bán-Farkas Dorottya) aki nagyon jól teljesített, a kapott gólok számától függetlenül. Dicséret illeti még a Glórit (Novográdecz Glória) aki most épült fel sérüléséből. Többen játszottak már a sérültek közül, de még nincsenek 100% -os állapotban.

A felnőtt mérkőzés érdekesen kezdődött, mert egy ilyen lóti-futi volt az első időszakban, de az már az elején kiderült, hogy a Sziló (Bödör Szilvia) nagyon jó napot fogott ki, és nagyon jól védett.

Azt gondolom a győzelmünket annak köszönhetjük, hogy okosan játszottunk és megpróbáltunk inkább a felállt fal ellen koncentrálni. Ez jó döntés volt, mert eredményesek voltak a lövőink, jól mentek az átlövések.

A Dudi is (Gácser Klaudia) és a Bogi is (Hanusz Boglárka) eredményes volt, mellé párosult a jó kapusteljesítmény. Az első félidő végére, második félidő elejére teljesen összeállt a védekezésünk, és igazából felállt fal ellen folyamatosan gólokat tudtunk lőni. Így sikerült lefékeznünk a Fradit, nem tudtak rohanni. Próbáltak ugyan gyors középkezdésekkel operálni, de addigra már mi is visszaértünk.

Nagyon örülök ennek a nagyon értékes két pontnak! Gratulálok a Dudi 10 góljához, a Pirike nagyon jó volt védekezésben és támadásban is eredményes is volt kétszer, a Bogi nyolcszor volt eredményes, a Tanai Berni nem csak beállósként mozgott nagyszerűen, hanem védekezésben is jó volt. Igazából mindenki kitett magáért, a csapatért. És hát persze a Sziló! (Ahogy hallottam a helyszínen szurkolóktól, a Balogh Bea is jól játszott, ha már saját magát nem dicsérheti meg, hagy írjam meg én!)

Külön szeretném dicsérni a Katát (Bárczi Kata) aki a második félidőben védekezésben nagyon jól szerepelt, hasznos tagja volt a felnőtt csapatnak.