SPORT

IMG 0580

2018.március 03-án 3 helyszínen zajlottak a területi selejtezők a 2018.évi Kyokushinkai Karate Diákolimpia résztvevői számára. A Marcali Karate Klub 2 versenyzője, Virág Dániel az ifjúsági fiú +75 kg-os, Balázs András Pedig a gyermek I.fiú +50 kg-os súlycsoportjában kvalifikálta magát az országos döntőbe.

 

Azt már évek óta az MKB Veszprém Arénában rendezi meg a Magyar Karate Szakszövetség és a Diáksport Szövetség. A fiúk heti 5 edzéssel készültek a 2018.április 14-én megrendezett versenyre, akiket sensei Simon Tibor 4.danos és Harkány Balázs 1.danos mesterek készítettek fel. Az országos döntőbe a kyokushinkai karatét hazánkban oktató 5 országos stílusszervezet 59 klubjából 589 nevezést adtak le, melyből a férfi kumitéban 274, női kumitéban 168, férfi katában 73, női katában pedig 74 versenyző indult.

 

A versenyzőinket sensei Simon Tibor 4.danos mester és Hegedűs Zsófia 4.kyus karatékánk kísérte el. A 09.00 órakor kezdődött orvosi vizsgálat és mérlegelés után indultak a kata versenyek, ezalatt pedig a kumite sorsolásokat végezték el a bírók. A kata után a könnyű súlycsoportok selejtezői zajlottak, majd 13.00 órakor kezdődött az ünnepélyes megnyitó. A Kyokushinkai induló zenéjére vonultak be a csapatok, és akinek az életében egyszer is megadatik, hogy a Veszprém Aréna küzdőterére állhat egy országos döntőben több ezer néző előtt, az erre egész életében biztosan emlékezni fog. A megnyitón Shihan Furkó Kálmán 8.danos mester, az MKKSZ alapítója mellett jelen volt dr. Mészáros János az MKSZ Elnöke, Veszprém város Polgármestere, és a Diáksport Szövetség képviselője is.

 

15.00 óra után kezdődtek a nehézsúlyú csoportok mérkőzései, ahol Balázs András gyermek I. kategóriájában 6 fiú, Virág Dániel ifjúsági korcsoportjában pedig 13 fiú indult az egyenes kieséses rendszerben. Sajnos a sorsolás ezúttal nem kedvezett nekünk. Balázs Andris élete második versenyén rögtön a későbbi bajnok zöld öves versenyzővel került össze. Az ellenfélnek a 20 cm-es magassági fölénye mellett legalább 2-3 évvel több edzés-és versenytapasztalata volt, de Bandi ettől nem hátrált meg. Tisztességesen próbált meg helyt állni az eleve esélyesebb fiúval szemben, de végül győzött a rutin. András kiváló edzésmunkája, szorgalma alapján biztos vagyok benne, hogy a kellő versenyrutin megszerzése után a klubunk eredményes versenyzője lesz.

 

Virág Dani ifjúsági csoportjában már nincs kéz-láb-és testvédő, és a szabályok csak annyiban térnek el a felnőtt KO szabályoktól, hogy fejre csak érintéssel lehet bevinni a találatokat. Dani eddig is jó technikai tudással rendelkezett, ezért a felkészülés során nagyobb hangsúlyt fektettünk az erő-állóképesség fejlesztésére. Dani a későbbi II. helyezettel mérkőzött meg. Jól elmozogva indított szép kontratámadásokat, de a magasabb fiú jól használta ki a testi fölényét, és messziről indított comb rugásokkal felőrölte Dániel védekezéseit.

 

Sajnos az idén nem sikerült az éremszerzés a döntőben, de mindkét versenyzőnk kemény munkát végzett a felkészülés során. Szorgalmukkal, és a selejtezőn, valamint a döntőben tanúsított magatartásukkal méltón képviselték klubunkat, valamint oktatási intézményeiket, a Munkácsy Mihály Gimnáziumot, és a Mikszáth utcai Általános Iskolát.

 

Megköszönöm a felkészítésben résztvevő edzők és küzdőpartnerek munkáját, valamint a szülők áldozatvállalását, és gratulálok a versenyzőknek a tisztességes helyt álláshoz.

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.