SPORT

36003165 1 lead

Lassan eltelt a 2018-as év fele. Jó úton vagyok a felé, hogy megvalósítsam nagyratörő terveim. 2018-as célkitűzésem többrétű. Elsősorban mindhárom szakágban (3D, terep és pálya), melyben versenyzem 1. osztályú minősítési szintet akarok elérni.

 

Jó úton haladok e felé, hisz, 3D szakágban már megvan 2db 1. osztály (4db szükséges), terepen eddig 1db-ot szereztem (szintén 4db szükséges), de ott a versenyek zöme most jön számomra, valamint pályaíjász szakágban (itt 3db kell) is begyűjtöttem már 1-et. Ha minden a tervezettek szerint történik, akkor szeptember közepéig teljesítem ezen tervemet.

 

További célom (volt), hogy sikeresen szerepeljek azokon a nemzetközi versenyeken, melyeken sikerül indulnom. Ezek 2018-ban a februári IFAA Terem EB és a júniusi IFAA 3D EB voltak, valamint a szeptemberi IAA 3D VB lesz. A februári Európa Bajnokságról egy egyéni 7. hellyel, valamint egy csapat ARANNYAL tértem haza. A júniusi IFAA 3D EB-ről alább olvasható beszámolóm, míg a szeptemberi VB-re lassan kezdődik a felkészülés.

 

A tavaszi szezonom április elején kezdődött. Onnantól folyamatosan minden versenyemet az IFAA 3D Európa Bajnokságnak rendeltem alá. 3D és terep versenyeken jártam, s ezek mind azt a célt szolgálták, hogy az EB-n csúcsformát hozzak, ott a lehető legjobb teljesítményt nyújtsam.

 

Június 16-án, szombaton utaztam Németországba, a verseny helyszínére. Másfél nap ráhangolódás után hétfőn kezdtem az öt napos versenyt. Az összes induló (2023 fő) közül az én kategóriám volt a legnépesebb a maga 173 fő versenyzőjével. A mezőnyöm rendkívül erős, azt a német ajkúak dominálták. Számítottam rá, hogy jól fogok lőni, de nem gondoltam, hogy ennyire. Erősen kezdtem, majd mind a négy versenynapon ugyanazt a magas színvonalat hoztam. Ez a nehéz terepen (folyamatos dombra fel, völgybe le), a hosszú pályákon (napi átlag 12-13 km-t mentünk), a kifejezettem technikás pályákon nehéz feladat volt. Messze legjobb kelet-európaiként és nem németajkúként a 11. helyen végeztem. Éreztem, ahogy elismertségem versenytársaim körében folyamatosan nőtt. A díjátadón több osztrák és német versenyző odajött beszélgetni, elismerni teljesítményem.

 

A 2 lehetséges alkalomból mindkétszer magyar 1. osztályt lőttem. Tökéletesen érzem, hogy miben tudok még fejlődni, s ha lehetőségem lesz jövőre Kanadában részt venni a világbajnokságon, esetleg 2 év múlva Franciaországban az Európa-bajnokságon, minden képességem és fegyverem meglesz ahhoz, hogy dobogós teljesítményt nyújtsak.

 

Az Európa Bajnokság véget ért, megkezdődött a felkészülés a következő nagy feladatra, a szeptemberi ausztriai IAA 3D világbajnokságra. Addig azonban még vár pár verseny, ahol bizonyíthatom tudásom.

 

Soraimat azzal zárom, hogy kívánom városunk összes sportolójának, hogy kitartással, szorgalommal, következetességgel hasonló komoly teljesítményt mutassanak, s ezzel vigyék városunk hírét a világba! HAJRÁ MARCALI SPORT!

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.