SPORT

104163155 313504256479040

Hosszú kényszerpihenő után június elején megkezdhették a NivoMed Egyesület versenyzői a vizi edzésmunkát. A karantén ideje alatt online szárazföldi edzésekkel gondoskodtak edzőink a sportolók állóképességének karbantartásáról, majd az enyhítések után már csoportos szabadtéri ám még mindig szárazföldi munkát végeztek.

 

 

Bár még tartott az online oktatás, a gyerekek – szülői segítséggel- minden délután vízben edzhettek a Zalakarosi Fürdőben. 2020. június 16-án pedig megkezdődött a három hétig tartó kimerítő edzőtáborozás, melynek helyet az újonnan létesített Ifjúsági szálló biztosított a Zalakarosi Fürdő területén.

 

A negyven fős ideiglenes „lakás” minden igényt kielégít. A gyermekek kettőtől hat fős szobákban voltak elhelyezve, közös társalgóval rendelkeznek ahol a kimerítő edzésmunka után az önfeledt szórakozásé volt a terület. A kikapcsolódást csocsó, tévé, ingyen wifi biztosította, valamint a létesítmény minden szolgáltatása.

 

A fürdő zavartalan nyugalmát minden héten 20-22 fő Marcali gyermek törte meg immáron negyedik hete. A sportolókat edzőik Francsics Nikoletta és Sárvári József koordinálta a tábor ideje alatt, valamint minden héten egy önkéntes szülő (felnőtt) vállalta a kihívásokkal teli felügyelői feladatot. Az úszók a kinti 50 méteres medencét használhatták. A folyamatos közös edzéseknek köszönhetően ott folytathatták a felkészülésüket a nagyobb megmérettetésekre, ahol márciusban a kényszerpihenő miatt abbahagyták.

 

Az egyesület edzői által összeállított napirendben a reggeli- és délutáni úszó illetve szárazföldi edzések mellett helyet kapott egy multimédiás képzés is, ahol a helyes technika elsajátítása kapta a főszerepet. A kőkemény edzésmunkát az edzők minden héten szabadprogrammal is jutalmazták, mely az önfeledt játékról szólt (csúszdázás, strandfoci). Az utolsó héten a szerda délutáni szabadprogram alkalmával a gyerekek egy biciklis kiránduláson vettek részt, Zalaszabarba bicajoztak, ahol egy egész délután állt rendelkezésükre, hogy a Zobori Élménypark minden játékát kipróbálhassák.

 

Az ottalvós tábor nemcsak szakmai szempontok miatt volt fontos, hanem kiemelt célunk a csapatépítés is. Szerencsére a fiatalabbak és az idősebbek is teljesen be tudtak illeszkedni, hamar befogadták az új versenyzőket, így kijelenthető, hogy egy szuper jó csapat verbuválódott össze Zalakaroson. Mivel az egyesület vezetősége megragadta a kínálkozó lehetőséget, és sikeresen pályázott, ezért a négy hetes edzőtábor minimális költséggel terhelte csak a versenyző gyerekek szüleit.

 

A tábor jó lehetőséget biztosított a csapat számára, hogy az elmúlt versenyszezon kiemelkedő teljesítményét díjazza. A nagyszerű munkájukért, a sok-sok aranyjelvényes időért Borbély Imola és Gadányi Hédi ünnepélyes keretek között jutalomban részesült.

 

A gyerekek kitartására és lelkesedésére az elkövetkező időszakban még nagyobb szükség lesz, hiszen most következnek a megmérettetések, ugyanis nemsokára kezdődik a versenyszezon. A NivoMed Egyesület versenynaptárában rögtön két egymást követő saját rendezésű verseny szerepel, melynek a Marcali Városi Fürdő és Szabadidőközpont ad otthont. Rögtön júliusban (2020. július 18.-án) megrendezésre kerül az V. NivoMed Kupa ami egyben a VI. Somogy-Zala körverseny záró fordulója, ahogy most már negyedik éve rendszeresen. Ugyancsak városunk, Marcali ad otthon az egyesület első MUSZ-os versenyének 2020.augusztus 26-án, melyre reményeink és tapasztalataink alapján több száz versenyző fog érkezni.

 

Az edzőtábor végére a gyerekek jól elfáradva, de rendkívül lelkesek, ambiciókkal és élményekkel telve tértek haza városunkba, ahol egész nyáron át tartó edzéssorozatok várják őket.

 

Köszönjük a szállításban és a felügyeletben nyújtott segítséget a szülőknek, illetve külön köszönet a Zalakarosi Fürdő összes dolgozójának.

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

 

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.