VÁROSUNK

IMG 20180411 152902 lead

Idén immár 31. alkalommal rendezték meg Balatonszárszón a József Attiláról elnevezett szavalóversenyt. Iskolánk hosszú évek óta sikeresen képviselteti magát e jeles eseményen. Idén sem volt ez másként. Négy tanulónk került az előzetes selejtezők után a szárszói megyei döntőbe.

 

Az ünnepélyes megnyitó és koszorúzás után két kategóriában (5-6. és 7-8. osztály) zajlott a verseny. Egy kötelező és egy szabadon választott verssel készültek a versmondó diákok. A zsűri az 5-6. osztályos mezőnyben különdíjjal jutalmazta Elek Bálint 5. osztályos tanulónkat. (felkészítője Fülöp Andrea tanárnő) A nagyok mezőnyében szintén különdíjat kapott Czuring Nóra (7.a), és 2. helyet szerzett Beke Marcell 8.a-s diákunk. (felkészítőjük Stamler Edit)

 

Ezzel mindhárman kivívták a jogot a továbbjutásra, mely a „Regösök húrján” szavalóverseny nagyatádi regionális fordulója lesz májusban.

 

Büszkék vagyunk versmondóinkra, mint ahogy büszkén és örömmel hallgattuk a szintén marcali Kozma Krisztián Kazinczy-díjas versmondó „Ars poetica” című, József Attila verseiből, írásaiból összeállított versszínházi előadását is a díjkiosztó ünnepséget megelőzően. Felemelő élmény volt, köszönjük!

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.