VÁROSUNK

P1110571

Szombaton reggel alaposan megteltek az utcák parkoló autókkal a Mikszáth Iskola körül. Most rendezte az iskola matematika munkaközössége a 23. Alapműveleti Matematikaverseny országos döntőjét 111 versenyző részvételével.

 

A verseny 2. fordulójában 5291 tanuló versengett az ország minden területéről. A távolabbi megyék tanulói a város kollégiumát és egyéb szálláshelyeit megtöltötték. Az étkezést a Mézes Mackó és a GYÉK biztosította.

 

A verseny rendezésében csak ezen a napon 15 felnőtt és 14 diák vett részt.

 

Az országos verseny döntőjén a Dóra Barkács és a marcali OTP fiók által felajánlott díjakat a támogatók adták át.

 

Városunk polgármesterének különdíját a legjobb marcali versenyző, Varga Kristóf 6. osztályos tanuló (Mikszáth) érte el már másodszor.

 

A legjobbak 4. osztályban Gyuricsku Márton (Debrecen, Kölcsey), 5. osztályban Szilvásy Zsigmond Lajos (Vonyarcvashegy, Eötvös), 6. osztályban Szabó Marcell (Debrecen, Kossuth), 7. osztályban Andai Márk (Vértesszőlős), 8. évfolyamban Egyházi Hanna (Hatvan, Kossuth) lettek. A teljes lista a verseny honlapján olvasható.

 

Képek: Gájer Szilárd

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.