VÁROSUNK

34258837 lead

2018. május 28 és június 2-a közt a Marcali Noszlopy Gáspár Általános és Alapfokú Művészeti Iskola hetedikes tanulói 6 napos körutazáson vettek részt Erdélyben a Határtalanul pályázat keretében.

 

Diákjaink számára sokszínű, változatos programot állítottunk össze. Jártunk nagyvárosokban – Nagyváradon, Kolozsváron, Brassóban, Nagyszebenben, Csíkszeredán-, az ezeréves határ mentén, a Gyimesekben egy túra során megcsodálhattunk a természet szépségeit, a só kialakulását is tanulmányozhattuk a tordai sóbányában, egy igazán félelmetes várkastélyban jártunk Törcsváron, Vajdahunyad várában pedig a Hunyadi család életével ismerkedhettünk meg.

 

Megkoszorúztuk Nagyszalontán a Csonka-torony falán lévő Arany János emléktáblát, Farkaslakán Tamási Áron síremlékét és Aradon a 13 aradi vértanú emlékoszlopát. Külön érdekessége volt a kirándulásnak, amikor Kolozsváron ellátogattunk az egyik helyi iskolába és betekintést nyertünk az ottani 7. c osztály mindennapi életébe. 2300 kilométer megtétele után, felejthetetlen élményekkel érkeztünk haza.

 

A galériához kattintson a képre!

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.