VÁROSUNK

szemetes 2

A takarítás világnapját minden évben szeptember harmadik szombatján rendezik meg. Ilyenkor arra buzdítják a Föld lakóit, hogy tisztítsák meg környezetüket, és hosszú távon őrizzék meg az eredményt.

 

Fontos, hogy ne csak az otthonunkat, kertünket tartsuk tisztán, hanem az utcákra, terekre, parkokra is nagy figyelmet fordítsunk! Nem tettek másként diákjaink sem, akik tanítóik irányításával gyűjtötték a szemetet az iskola udvarán és közvetlen környezetében. Nem feledkeztek meg arról sem, hogy a hulladékot szétválogatva (szelektíven) dobják a konténerekbe!

 

A felső tagozatos tanulók a diák önkormányzati küldöttek kezdeményezésére a takarítási világnap alkalmából versenyt hirdettek. A feladat az volt, hogy az osztályok tervezzenek minél ötletesebb udvari szemétgyűjtőt. A tervek tetszőlegesen készülhettek vízfestékkel, zsírkrétával, színes ceruzával... a lényeg, hogy minél színesebbek, kreatívabbak, ötletesebbek legyenek.

 

Az alkotásokat zsűri értékelte, az elkészült képek kikerültek a faliújságra. A legjobb terv megvalósításra kerül, a műhelyben elkészítik az „álomkukát”, majd az udvaron elhelyezik azt. Az ötletességet és a megvalósíthatóságot figyelembe véve, a legjobb alkotás az 5. c osztály rajza lett, így az ő kukájuk kerül kivitelezésre.

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.