VÁROSUNK

IMG 20181204 122941

Karácsony a kereszténység jelentős ünnepe, Jézus születésnapja. Napjainkra családi vonatkozása felerősödött, a szeretet, az összetartozás, az ajándékozás ünnepe lett. Bár az ajándékozás rendkívül fontos momentuma lett az ünnepnek, a karácsony éj misztikuma, csodája nem múlt el.

 

E jeles ünnepre készülődve immár harmadik éve készítjük el a betlehemet az iskolánkban, megemlékezve a Megváltó eljövetelére. Igyekeztünk, hogy Advent első vasárnapjára elkészüljön, hogy a még a téli szünetig az iskolában töltött napok hangulatának része legyen a várakozás, nem csak a szünetre, hanem a karácsonyi csodára.

 

A betlehem esztétikumával is hozzájárul az ünnepi hangulathoz. Az építéshez természetes anyagokat használtunk, örökzöld növényeket, mohát, fát, köveket, illetve a figurák kukoricacsuhéból készültek.A Bibliai életkép Jézus születésének történetét jeleníti meg.

 

A tervezést és a kivitelezés nagy részét Nadrai Beáta végezte. A munkálatokban Kovácsné Hajdu Gyöngyi és a festészet tanszak diákjai közül Fehér Veronika, Fehér Melissza, Lengyel Petra, Tóth Fedóra segítettek.

 

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.