VÁROSUNK

17 keresztut lead

2019. április 19-én délután 15 órakor a Marcali Központi Temető Kálváriájánál gyűltek össze a katolikus hívek, hogy elmélkedéssel, énekekkel, imádsággal járják végig a golgotát és Jézus kereszthalálára emlékezzenek.

 

A nagypénteki szertartások része a keresztúti ájtatosság, melyet Kiss Iván c. prépost, esperes-plébános úr vezetett. Minden stáció előtt imádkoztak a jelenlévők és az ezekhez kapcsolódó gondolatébresztő elmélkedést hallgathattak meg az imakörösök, vagy a plébániai közösségek tagjainak a közreműködésével. Az állomások között a „Keresztúton követünk, Jézus édes örömünk, szenvedésed égi jel, így jutunk a mennybe fel” című ének hangzott el.

 

A liturgia este 18 órától a plébániatemplomban ún. csonka misével folytatódott. Az olvasmány és szentlecke felolvasása után az egyházközségi közösségekből szervezett énekkar Jézus szenvedéstörténetét, a passiót énekelte el. A szertartásban ezután kereszthódolat következett, majd a jelenlévők szentáldozáshoz is járulhattak.

 

A nagyhét előkészület a húsvétra, a keresztények legnagyobb ünnepére, amely Jézus feltámadására és szeretetére emlékeztet minden jóakaratú embert.

 

Írta és fotók: Kiss Kálmán

A galériához kattintson a képre!

 

Olvassa a Marcali Portált Facebookon is!

Lergel

Keresés a tartalomban...

Elérhetőségek

Levélcím: Marcali Portál

8700 Marcali Orgona u. 1-3 "A" lh. fsz. 2
NMHH nyilvántartási szám: 1253-3889
Alapítás éve: 2000.
E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Reklámmal kapcsolatban: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Cookie-k használata a weboldalon

Küldjön nekünk Ön is híreket!
Történt olyan esemény vagy hír a térségében ami nincs fent a Marcali Portálon, esetleg hallott, látott, fényképezett, valami érdekeset és Ön szerint fent lenne a helye hírportálon?
Küldje el a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre!


Megjelenés: Szerkesztőségünk fenntartja a jogot, hogy a részére elküldött híreket - a tartalom csorbítása nélkül - a megjelentethetőség érdekében módosítsa, szerkessze. A megjelenésre vonatkozóan garanciát nem vállalunk - azaz nem mindegyik, részünkre elküldött hír jelenik meg szükségszerűen a marcaliportal.hu-n.

A marcaliportal.hu sütiket használ. A sütik elfogadásával kényelmesebbé teheti a böngészést. A honlap további használatával hozzájárulását adja a sütik használatához.